Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: sterowanie bramy za pomocą częstotliwości po przez androida?

Domyślnie sterowanie bramy za pomocą częstotliwości po przez androida?

Nie wiem czy ten temat tu pasuje ale jak coś to przenieście gdzie trzeba.

Czy jest jakiś program na androida który sam by wyszukiwał częstotliwości radiowe w MHz za pomocą radia w telefonie, który za razem umożliwiałby otwarcie bramy właśnie dzięki takiemu programowi?

Szukam szukam i nie mogę znaleźć? Chodzi mi o sytuacje, żeby nie mieć pilota swojego tylko mieć program na androida, który sam otworzy każdą bramę znajdzie jej pasmo i umożliwi jej otwarcie.

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

facepalm.

A czym ma Ci ten android to otwierać? Jakim urządzeniem fizycznie? Chyba nie wybudowana karta wifi na 2,4 bądź 5GHz...
    Ale jak już koncert życzeń to ja chce żeby ta apka jeszcze każdy samochód otwierała.

Domyślnie

Cytat Napisał ocb Zobacz post
    facepalm.

Chyba nie wybudowana karta wifi na 2,4 bądź 5GHz...
    Przecież napisałem po polsku, że chodzi o sterowanie radiem, a nie Wifi!Więc proszę czytać ze zrozumieniem, jakbym chciał Wifi to bym napisał. Zresztą do Wifi są takie bajery...chodzi mi o radio które jest w telefonie, słuchawki służą zazwyczaj za antene więc namierzanie byłoby proste jeśli odbiornik np. od szlabanu jest w bliskiej odległości.

Chodzi o otwieranie szlabanów parkingowych i bram np. garażowych, żeby taki program sam wyszukał częstotliwość jest ich nie wiele chodzi o pasma najpopularniejsze czyli np. 433,92 mhz.

Zamiast pilota wykorzystać telefon.

Jeszcze można by było wykorzystać telefon do sterowania np. samochodzików zabawek na radio - tak przy okazji jeszcze o tym pisze.
    Ostatnio edytowane przez koderi : 03-31-2014 - 14:39

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Mój błąd, zwracam honor jeśli skradłem

Domyślnie

@koderi

Nie da sie Z prostej przyczyny nie dosc ze nie to pasmo i nie ta modulacja to jeszcze w telefonie masz odbiornik, a nie nadajnik (a to spora roznica). Jesli chodzi o telefony to mozna w zasadzie uzywac BT lub WiFi... W sumie jest mozliwosc sterowania z Androida ale powiedzmy dodatkowej przystawki podpietej po USB... ale to raczej nie jest proste do wykonania...

Wracajac do tematu... obecnie wiekszosc rozwiazan sterowania radiowego to system Keeloq firmy Microchip... dodam ze ma on swoje bledy ktore mozna wykorzystac, ale to tez nie temat dla poczatkujacego w temacie

Starsze rozwiazania (w tym wiele radiowych dzwonkow do drzwi) jest najczesciej na ukladach ze stalym kodem (popularne MC145026 nadajnik i MC145027 odbiornik)... predzej na nich cos zrobic + system przemiatania kodu Ale to tez rozwiazanie bez telefonu bo hardware sie z niego nie wykorzysta... Z tym ze raczej wiele systemow na nich obecnie nie ma (moze jakies stare autoalarmy i jak wspomnialem radiowe dzwonki).

Natomiast co do telefonow to na forum Android Forums & Windows Phone Discussion @ xda-developers znajdziesz jakie chipy odpowiadaja za radio w niektorych telefonach i co one mniejwiecej potrafia... Jednak zbyt daleko nawet w odbiorze sie ich nie przeciagnie bez znaczacego spadku czulosci toru odbiorczego.

Do tego temat bardziej pasuje obecnie do Newbie lub "Pomysly genialne, zwariowane i takie sobie" (he he byl taki dzial w Mlodym Techniku, a moze i nawet jeszcze jest bo wydaja to czasopismo). Ewentualnie jak byl by sensowny to do Hardware Hacking
    Ostatnio edytowane przez tom : 04-07-2014 - 11:21
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Zasady Postowania