Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Włamanie i sprzedaż urządzeń elektrycznych

  1. #1

    Domyślnie Włamanie i sprzedaż urządzeń elektrycznych

    Witam, w ciągu miesiąca dostałem już drugie wezwanie na policje. Za pierwszym razem nawet kryminalni wpadli na chawire ;/
    Mianowicie, jak się dowiedziałem, ktoś na allegro sprzedał dwa drogie urządzenia elektryczne, po czym nie wysłał sprzętu kupującemu z mojego adresu ip. Macie jakieś pomysły jak mógł to zrobić i jak mógłbym się przed tym uchronić? Nie chciał bym znów za 2 tygodnie być wzywany, że ktoś trzecią rzecz sprzedał znów..

    Posiadam światłowód podłączony do routera. Na laptopie mam oryginalny system, antywirus etc. jednak na kompie nie posiadam wgl. antywirusa, gdyż jest stary i bez tego ledwo co chodzi.

    Pomoże ktoś, co bym mógł zrobić/zabezpieczyć się? formaty, nowy antywirus, zmiana adresu u dostawcy neta?

    Z góry dzięki pomocnym

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ostatnie co chcez zrobic to niszczyc swoj system na kompie, daj go policji zabrac do analizy i wspolpracuj z nimi bo jesli zniszczysz dane to tylko dodajesz do podejrzen i potencjalnie sie wkopiesz, wiec odradzam.
    Poszukaj prawnika ktory Ci doradzi, to forum to nie jest dobre miejsce na pytania tego typu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj