Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Podłuchiwanie GG w sieci Lan?!

Domyślnie Podłuchiwanie GG w sieci Lan?!

Witam

Czy jest możliwe podsłuchanie wiadomości przesyłanych przez GG w sieci Lan? Ostatnio zdarzyło mi się napisać trochę za dużo przez GG z osobą z tego samego działu i obawiam się czy ktoś mógł to podsłuchać (trzecia osoba z tego samego działu)

Posiadam
    -GG ver 12 zabezpieczone hasłem dodatkowo podobno szyfrowane ssl
    -Windows 7
    -Kasperski antywirus
    -dodatkowo komputer skanuje od czasu do czasu programem Ad-Aware Free Antivirus+ (nic nie wykrywa)
    -Cała sieć powstała w 2013r. wiec to raczej dość nowoczesny sprzęt.

Nie jestem fachowcem w tych sprawach.
    Kolega którego się obawiam zna się trochę bardziej na sieciach i jest obcykany w programach, ale pytanie moje brzmi czy można zastosować taki podsłuch np. za pomocą jednego programu? czy to większa operacja biorąc pod uwagę parametry które podałem wcześniej?

Przy okazji interesowało by mnie jak się ustrzec przed takimi rzeczami.

Z góry dzięki za odpowiedz.
    Ostatnio edytowane przez chwilowy82 : 01-31-2014 - 19:59

Domyślnie

Teraz nie wiem czy dobrze pamiętam, ale jestem pewien że do tego w cale nie trzeba programów + jeszcze jak znajdujesz się w jednej sieci to robota jest ułatwiona. W skrócie byłoby to tak:

Ty (Twoje pakiety)-->"Haker" który został uznany za bramkę (przechodzi przez niego wiadomość)-->Osoba do której dochodzi ta wiadomość. Ale tak jak pisałem mogę się mylić.

To tak jak fb Ty---> ich bramka ---> dana osoba.

Domyślnie

Zakładając że jesteście podpięci pod switch (nowa siec) to raczej bez ingerencji w switcha (arp spoofing)sie nie da tego zrobić.

Zasady Postowania