Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Kilka pytań ;)

Smile Kilka pytań ;)

A więc:
    1.Mam w szkole wifi zabezpieczone za pomocą WEP, za pomocą wzcooka, gdybym otrzymał ten taki szyfr to co dalej mam zrobic? :P
    2.Czy LOIC to dobry program do DDOSu? Oczywiście korzystając z Wifi(nie mojego)+zmiana ip Strona nie ma jakiegoś dedykowanego serwera tylko np. jest pod jakimś hostingiem i płaci np. 200 zł na rok :P
    3.Czy da się coś zrobić, aby do WiFi nie mógł się nikt połączyć? Np. jakimś programem obciążyć?
    4.Gdybym wziął swojego laptopa do szkoły i kolega swojego, to mógłbym jakimś programem lub czymś kontrolować jego laptop np. gdyby on się na coś zgodził w komputerze i wtedy uzyskałbym kontrolę? Jest coś takiego?
    5.Chciałbym pójść do liceum na kierunek informatyczny + potem na studia na taki sam kierunek, czy uczą tam np.PHP,javy?; czy nauczą tam coś o tworzeniu programów? :P Czy lepiej samemu się uczyć? Może polecicie jakieś książki lub coś? :P

Mam windowsa xp na laptopie :P
    Z góry dzięki za odpowiedzi

Domyślnie

3. Tak da się zrobić aby się nikt nie mógł podłączyć - zabezpieczyć dobrze: )
    4. Tak pod warunkiem, że obaj będziecie w tym samym LAN (np: w szkole) i pod warunkiem, że masz na jego komputerze konto. Wtedy wpisujesz w linii komend wbudowanego RCP tj: mstsc i podajesz IP komputera docelowego, logujesz się i przejmujesz pulpit zdalnie.
    5. Pewnie, że uczą - a myślałeś, że niby co tam uczą - Pana Tadeusza ?

Domyślnie

5.Chciałbym pójść do liceum na kierunek informatyczny + potem na studia na taki sam kierunek, czy uczą tam np.PHP,javy?; czy nauczą tam coś o tworzeniu programów? :P Czy lepiej samemu się uczyć? Może polecicie jakieś książki lub coś? :P
    W liceum to tak, uczą pascala, czasami C, na pewno nie php i javy:P Jak chcesz poznać te języki, poszukaj technikum informatycznego, gdzie prowadzą specjalizację Aplikacje Internetowe - wtedy parę zajęć z tego będzie. Na studiach inżynierskich z infy jest aż za dużo javy (i to podejrzewam że na wielu uczelniach wyższych), ale co do PHPa, u mnie na przykład nie było z niego zajęć w ogóle - ale to musisz przy wyborze uczelni pogrzebać w katalogach ECTS (planach studiów), może znajdziesz taką, gdzie trafi ci się na jednej ze specjalizacji ten język (ale na pewno nie przez pierwsze 3-4 semestry, raczej na semestrach 5-7). Najlepiej, jak zaczniesz się sam uczyć - materiałów jest od cholery - w formie e-booków, książek papierowych, wykładów zagranicznych uczelni, skryptów dla studentów, filmików chociażby na yt czy channel9... pogoogluj - znajdziesz.

Jak chcesz czegoś do algorytmiki (żeby konkursy rozwalać), to spróbuj ogarnąć tą książkę Książka Wprowadzenie do algorytmów - Thomas H. Cormen, Charles E. Leiserson, Ronald L. Rivest, Clifford Stein - super rabat: 20% - 119,20zł - Wydawnictwo Naukowe PWN - Podręcznik akademicki - Księgarnia internetowa PWN i dobry kurs z angielskiego potem. A następnie weź się za zupełnie dowolny język programowania a najlepiej kilka I to nie ma co patrzeć na "kurs programowania w X" - bo poza zapoznaniem cię ze składnią to ci za wiele nie da (coś wiem, przewertowałam takich sporo i dalej programować nie umiem). Klep i czytaj kod i szukaj na google kodu co robi to co potrzebujesz - większość znajdziesz na stack overflow, codeproject, codeguru czy innych samplebooków Jako że polecam uczenie przez przykłady: zerknij tutaj: Programming tutorials and source code examples fajna zbieranina sampli. A jak chcesz i tak sobie possać książek (żeby mieć co wrzucić w bibliografię), to zajrzyj na bookfi.org . Jak tam nie będzie, to może w Google Books do przeczytania online. Wpiszesz tam czego szukasz nie znając tytułu, to ci znajdą.
    Dobra, na początek ci starczy.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

Zasady Postowania