Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Czy to było włamanie?

 1. #1
  Zarejestrowany
  Nov 2013
  Postów
  2

  Domyślnie Czy to było włamanie?

  Może zacznę od tego, że jestem raczej przeciętnym użytkownikiem laptopa i nie znam posiadam wielkiej wiedzy. Mój system operacyjny to Windows 7 , internet z UPC, połączenie poprzez wi-fi , antywirus avast, przeglądarka google chrome.
  Dzisiejszego dnia laptopa włączyłam dopiero o godzinie 14:30, wcześniej tego dnia ja ani nikt inny z niego nie korzystał. Weszłam na facebook'a , chcąc zalogować się na konto. Ku mojemu zdziwieniu wiersz loginu i hasła był uzupełniony mailem i hasłem osoby, której nie znam. Zalogowałam się na konto nieznajomego po wciśnięciu ENTER. Obczaiłam co to za osoba i okazało się, że nigdy nie miałam z nią żadnego kontaktu. Skąd więc jej login i hasło na facebboku? Wyglądało to tak jakby ktoś korzystał z mojego laptopa, kiedy ten był wyłączony, bowiem weszłam w historię przeglądarki i okazało się, że ktoś wchodził na różne strony internetowe już od godziny 12:46 ( wtedy mój laptop był wyłączony).Mam również dostęp do maila tej osoby , bowiem na wp.pl również mam uzupełnione okienka loginu i hasła. Nie wiem jak to się stało? Proszę o pomoc, czy da się jakoś sprawdzić, czy ktoś ma jakiś dostęp do mojego laptopa albo jak wyjaśnić tą sytuację?

 2. #2
  Zarejestrowany
  Nov 2013
  Postów
  9

  Domyślnie

  Hej, czy jesteś pewna, że nikt nie miał fizycznego dostępu do Twojego laptopa ?
  Czy przez ten czas w którym z niego nie korzystałaś, na pewno był on wyłączony ?
  To laptop osobisty, nie służbowy ?

  Aby na przyszłość zapisywać informacje o tym, kto i kiedy się loguje do naszego systemu, trzeba włączyć inspekcję zdarzeń logowania w ustawieniach zabezpieczeń lokalnych. (secpol.msc -> zasady lokalne -> zasady inspekcji -> Przeprowadź inspekcję zdarzeń logowania)

  Na razie wygląda to ewidentnie, jakby ktoś po prostu włączył komputer i sobie z niego korzystał, jakby nigdy nic. Pewnie brat!

 3. #3
  Zarejestrowany
  Nov 2013
  Postów
  2

  Domyślnie

  Nie było takiej możliwości, bo zarówno ja , jak i mój brat byliśmy w pracy. Nikogo nie było w domu,a wiem że laptop był wyłączony, bo wczoraj widziałam jak system się zamyka.
  Dodatkowo jedną ze stron, które były włączane podczas gdy laptop był wyłączony jest strona moodle, z której korzysta moja uczelnia. Gdy weszłam na stronę moodle z historii przeglądarki to w oknie logowania miałam uzupełniony login i hasło , ale tym razem innej osoby i mogłam się na jej konto zalogować. Podejrzewam więc, że może nie jest to włamanie, ale rodzaj jakiegoś wirusa, który ściąga dane z kont innych użytkowników na podstawie historii ich logowania i udostępnia mi te dane? Na razie wygląda to raczej, jakbym to ja włamała się na konta innych osób xD a jestem komputerowym laikiem więc nie byłabym w stanie tego zrobić.

 4. #4
  Zarejestrowany
  Jan 2009
  Postów
  836

  Domyślnie

  Najwidoczniej nie był jak widzisz. Skoro był wyłączony a tego samego dnia był włączony tzn, że ktoś go musiał włączyć fizycznie, chyba, że Kevin M obudził go zdalnie xDD

  PS: Sugeruję, że to brat był w tym czasie w domu i korzystał i się nie przyznaje.

Zasady Postowania

 • Nie możesz zakładać nowych tematów
 • Nie możesz pisać wiadomości
 • Nie możesz dodawać załączników
 • Nie możesz edytować swoich postów
 •  
Subskrybuj

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52