Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Nietypowy/typowy problem. Proszę o jakąkolwiek informację.

  1. #1

    Smile Nietypowy/typowy problem. Proszę o jakąkolwiek informację.

    Witam.
    Mam pewien problem dotyczący poczty e-mailowej należącej do mojej grupy na studiach. Mianowicie(jak podejrzewamy), ktoś z jej członków lub ktoś z innej grupy usuwa nam wiadomości. Czasem są to bardzo ważne materiały, które dostajemy od wykładowców, notatki i wszelkie inne dokumenty związane ze studiami. Dzieje się to już przez okres roku. Ciągle mieliśmy nadzieję, że wredna osoba po prostu się znudzi i zaprzestanie swoich działań, ale jak wspomniałam już wyżej trwa to od roku i dzieje się to nadal! Wiadomości przenoszone są albo do wiadomości usuniętych albo są całkowicie usuwane z poczty.
    Myśleliśmy, żeby zmienić hasło itp. ale musielibyśmy potem podać wszystkim z grupy nowe, a jeśli jest to jedna z tych osób, to rzecz będzie działa się nadal.
    Myśleliśmy też, że może w ustawieniach poczty jest coś co automatycznie usuwa wiadomości, jednak tak nie jest. Poczta jest założona na portalu wp.pl. Sama osobiście mam tam pocztę i takiego problemu nie posiadam jak wiele innych osób.
    Razem z grupą chcielibyśmy się dowiedzieć, kto jest taki "mądry" i perfidny i szukamy sposobu na jego znalezienie.
    Po naświetleniu problemu pojawia się moje pytanie: Czy jest jakiś sposób, by dowiedzieć się kto usuwa te wiadomości? Chociażby po numerze IP? Sądzę, że numer IP powiedziałby nam chociaż skąd jest dana osoba i moglibyśmy być bliżej prawdy. A może są inne sposoby?
    Czy ktoś z was potrafiłby pomóc zarówno mi jak i mojej grupie?
    Proszę o odpowiedź.
    Pozdrawiam serdecznie
    papsi

  2. Domyślnie

    Nie lepiej, aby profesor wysylal kazdemu email? Niz tak do grupy? Przeciez ustawienie stalej grupy odbiorcow jest banalne, wiec ... ew proponuje ustalic jakas osobe w grupie, ktora bedzie otrzymywala email od profesora a nastepnie kazdemu przesylala na prywatny adres email. >? Chyba o to chodzilo/?
    Gdyz u mnie bylo tak, ze kazdy mial login i haslo do emailu, na ktory nauczyciel wrzucal swoje materialy dla wszystkich i tez czasami zdarzalo sie ze czegos brakowalo.

  3. Domyślnie

    Mozna tez wrzucac materiały na chomika lub inny serwer,(np tzw chmura) i dawac tylko linki do pobrania...
    Dostep do admina ma tylko 1 osoba,ew 2 (jesli ma zastepcę ....)
    a takich serwerów jest pełno,np tzw bezplatna chmura od comodo- 10 GB darmowego serwera
    osobiscie polecam
    Radio Internetowe
    http://www.lifemusic.pl

  4. #4

    Domyślnie ...

    Wiecie, po prostu pocztę było nam założyć wygodniej. Początkowo nic takiego się nie działo. Dopiero później ktoś zaczął usuwać wiadomości. Na poprzednich studiach też mieliśmy pocztę i było wszystko ok.
    Czyli waszym zdaniem nie da rady sprawdzić, kto usuwa nam te wiadomości?

  5. Domyślnie

    Majac poczte PRO na wp.pl jest opcja szczegolowych statystyk dostepu do poczty. Moze tam jest jakas opcja, z tego co wyczytalem to jakis tam podglad na ip i wizyty jest, ale jak to jest dokladnie to niewiem, gdyz sam poczty pro tam nie mam ;p
    Ostatnio edytowane przez Efuran Ksainf-x : 11-13-2013 - 19:31

  6. #6
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Przy założeniu,że Twoja opowieść jest bliska prawdzie,
    to może tak:
    - założyć skrzynkę tam,gdzie jest dostęp do logów (pop3/imap)
    - "przerzucić" pocztę z wp do tego hosta

    Jaki to kierunek?
    ***********
    * markossx *
    ***********

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał markossx Zobacz post
    Przy założeniu,że Twoja opowieść jest bliska prawdzie,
    to może tak:
    - założyć skrzynkę tam,gdzie jest dostęp do logów (pop3/imap)
    - "przerzucić" pocztę z wp do tego hosta

    Jaki to kierunek?
    Owszem, moja "opowieść"(jak to nazwałeś) jest prawdziwa. Specjalnie nawet dlatego założyłam konto na tym forum żeby się coś na ten temat dowiedzieć. Nie znam się do końca na informatyce, a co dopiero na hackingu, dlatego postanowiłam zasięgnąć jakiejś porady na forum, które jak sądzę służy między innymi do tego. Jeśli chodzi o kierunek studiów, to pedagogika.

  8. #8

    Domyślnie

    Przystaliście na ryzyko i stało się. Nie da się dowiedzić kto kasuje maile bez pomocy administratora wp.pl - a on za darmo na pewno tego nie zrobi bo watpie by miał na to czas - to jest Wasza wina a nie wynik złego działania wp.pl

    Moja rada jest taka. Załóż nową skrzynkę dla jednej osoby. Daj profesorowi nowego maila. Na skrzynce ustaw forwardowanie poczty na wskazane adresy (ludzie z grupu) - i problem masz rozwiązany.

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Istnieje cos takiego jak listy dyskusyjne, zalozcie liste na google (groups) albo yahoo, niech kazdy zainteresowany sie zapisze i bedzie dostawal kopie na swoje wlasne konto. Wazne tylko aby grupa miala flage ze kazdy, nawet nie zapisany na liste moze wysylac maile. Wykladowca wysyla swoje pliki na adres listy, kazdy zapisany dostaje kopie, problem kasowania nie istnieje.

    Do wyboru masz google i yahoo groups oraz dziesiatki innych, mniejszych firm i darmowych rozwiazan.

    To co widzicie to klasyk gdzie ktos zlosliwie albo po prostu z glupoty/braku doinformowania kasuje wiadomosci ktore przeczytal(a). Wspoldzielenie hasla do skrzynki to proszenie sie o klopoty!
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Rozumiem. W takim razie pora na pokombinowanie i założenie listy dyskusysjnej jak poradził TQM.
    Dzięki wielkie za wszystkie rady!
    W razie jakichkolwiek innych problemów informatycznych, na pewno się odezwę ;P
    Pozdrawiam!

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj