Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Hasło SIP do operatora VoIP

Domyślnie Hasło SIP do operatora VoIP

Witam

Mam umowę abonamentową z operatorem VoIP na dwa lata na telefon stacjonarny, dali mi telefon GIGASET C610IP no ale jest taki problem, że chcę swoje konto odpalić na innym programie a do tego potrzebuję hasła SIP którego operator nie chce mi dać ze względu bezpieczeństwa bo to zabezpieczenie przeciw jednoczesnym kilku rozmową tak się tłumaczą. W każdym razie po zalogowaniu się na C 610IP ściągam ustawienia konfiguracyjne w którym jest to hasło zapisane ale po otworzeniu w notatniku wyświetlają się "krzaczki" w związku z tym pytanie jak mogę to hasło z tego pliku odczytać lub jakiś inny pomysł na pozyskanie tego hasła

Michal_sh jest offline (s)aint

Domyślnie

spróbuj to może odpalić w jakimś edytorze HEX. Te krzaczki coś znaczą Btw nie sądzie aby to coś dało, nie zaszkodzi spróbować.
    Ostatnio edytowane przez Michal_sh : 09-30-2013 - 19:51

Domyślnie

Cytat Napisał Michal_sh Zobacz post
    spróbuj to może odpalić w jakimś edytorze HEX. Te krzaczki coś znaczą Btw nie sądzie aby to coś dało, nie zaszkodzi spróbować.
    No właśnie próbowałem i że tak powiem kiszka wyszła

Domyślnie

99.9% operatorov VoIP nie ma szyfrowania ani na SIP ani na RTP, wiec zwykly sniffer zalatwia sprawe. Dlatego uzywac VoIP na slabo zabezpieczonych sieciach to porazka - mowiac krotko albo kabel albo wifi z wpa2 co najmniej

EDIT: sa sieci ktore maja to poprawnie rozwiazane...
    - Przede wszystkim haslo do linii nie powinno byc tym samym co haslo do glownego konta (tak Freeconet, o Was mowie) - logowania na glowne konto admina powinny byc generalnie zabronione.
    - SIP powinien isc po TLS/SSL jesli tylko klient to wspiera - wiekszosc sprzetowych telefonow zapewne nie bedzie ale warto taka opcje oferowac bo wielu klientow uzywa SIP na komorkach itp
    - istnieja bardzo bezpieczne sieci bazujace na SIP z TLS do sygnaizacji i SRTP lub ZRTP do transmisji dzwieku, wtedy glos jest szyfrowany na jednym kliencie i deszyfrowany na drugim - dziala to bardzo fajnie
    Ostatnio edytowane przez TQM : 09-30-2013 - 20:28
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania