Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Mifare Crack

Domyślnie Mifare- dodawanie kluczy

Witam !
    Założyłem nowy wątek ponieważ nigdzie w internecie nie ma jedno znacznej odpowiedzi lub naprowadzenia na temat.
    Otóż chodzi mi o zabawę z łamaniem Mifare. Bawiłem sie BT z użyciem ACR122U i wszystko ładnie idzie do czasu generowania kluczy, karty które próbuję złamać posiadają prawdopodobnie inne klucze niż generowane przez BT i tu pada moje pytanie czy jest możliwość generowania losowych kluczy ? Może nawet to trwać kilka dni na czasie mi nie zależy szczerze powiedziawszy. z funkcji -k korzystałem, no ale jest to nie możliwe wpisywać co chwilę inny klucz. Czy może istnieje inne rozwiązanie na ten problem
    A jeśli nie to w jaki inny sposób mogę się dostać do karty ?

Dodam tylko iż prowadzę projekt na udoskonalenia standardów zabezpieczeń stacjonarnych i chcę udowodnić iż jest możliwa manipulacja zawartości kart jak ich kopiowanie .
    Ostatnio edytowane przez snajpi9 : 06-09-2013 - 00:40

Domyślnie

O ktorym typie Mifare mowisz w ogole?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    O ktorym typie Mifare mowisz w ogole?
    Mifare Classic 1K

Domyślnie

Classic 1k da sie klonowac pod warunkiem ze system docelowy nie sprawdza UID karty - tego sektora normalnie nie da sie nadpisac, chyba ze trafisz odpowiednie klony mifare (ale zgodne z classic 1k) ktore na to pozwalaja. Niedawno dostalem ok 50 kart od roznych dostawcow i mam nadzieje ze ktores trafia sie te co pozwalaja zmienic UID.

Co do udowodnienia to po prostu udowadniasz cos ogolnie wiadomego. Co do kluczy, jesli nie mozesz znalezc klucza do konkretnej karty to zaatakuj inna karte ktora ma jeden z domyslnych kluczy:

Kod:
    ffffffffffff
    a0b0c0d0e0f0
    a1b1c1d1e1f1
    a0a1a2a3a4a5
    b0b1b2b3b4b5
    4d3a99c351dd
    1a982c7e459a
    000000000000
    d3f7d3f7d3f7
    aabbccddeeff
    Wtedy problem rozwiazany bo taka karte mozesz skopiowac praktycznie od reki i nie trzeba sie bawic w szukanie kluczy, ktore teoretycznie na classic 1k moze trwac do 30h ale z mojego doswiadczenia wynika ze predzej cos sie zawiesza niz znajduje klucz. Testowalem ostatnio karty dostepu w pracy w ten sposob i po ok 19h zawisl czytnik z jakiegos powodu :-/

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Co do udowodnienia to po prostu udowadniasz cos ogolnie wiadomego. Co do kluczy, jesli nie mozesz znalezc klucza do konkretnej karty to zaatakuj inna karte ktora ma jeden z domyslnych kluczy:

Kod:
    ffffffffffff
    a0b0c0d0e0f0
    a1b1c1d1e1f1
    a0a1a2a3a4a5
    b0b1b2b3b4b5
    4d3a99c351dd
    1a982c7e459a
    000000000000
    d3f7d3f7d3f7
    aabbccddeeff
    Wtedy problem rozwiazany bo taka karte mozesz skopiowac praktycznie od reki i nie trzeba sie bawic w szukanie kluczy, ktore teoretycznie na classic 1k moze trwac do 30h ale z mojego doswiadczenia wynika ze predzej cos sie zawiesza niz znajduje klucz. Testowalem ostatnio karty dostepu w pracy w ten sposob i po ok 19h zawisl czytnik z jakiegos powodu :-/
    Tak tak, z tym że mam ograniczoną ilość kart i 10 z kart które posiadam już sprawdzałem i nic nie znalazło. Dlatego też zapytałem jak szukać klucza sprzęt mam naprawde wysokiej klasy i jest małe prawdopodobieństwo zawieszenia się poza czytnikiem bo nie wiem jak to by było z nim, ale to nie jest problem z racji tego ze mogę robić to do skutku nawet gdyby miało to trwać miesiąc i moje pytanie - jak to zrobić ?

A co do samego udowadniania to wiem ze juz dawno ktoś to udowodnił ale chciałbym to przeprowadzić w warunkach domowych w celu zaprezentowania efektów kolegą z firmy oraz ludziom z branży .

Jeszcze dodam, że cała sprawa docelowo polega na modyfikacji zawartości danej karty, a nie na sklonowaniu jej na czystą białą kartę, ponieważ każda karta delikatnie sie różni zawartością .
    Ostatnio edytowane przez snajpi9 : 06-17-2013 - 20:20

Domyślnie

Jasne, czyli masz 10 kart wydanych w ramach tego samego systemu ktore maja jakies dane i chcesz cos na jendej z nich zmienic, tak?

Jesli wszystkie sa z tego samego systemu to beda miec te same klucze - zlam jedna a masz wszystkie. Nie wiem dlaczego nie zlamalo u Ciebie, zapuszcze na swoim w wolnej chwili i zobacze ile czasu zejdzie i czy sie nie wywali jak ostatnio

Zasady Postowania