Witam!
Zarejestrowałem się na forum aby zapytać czy dzisiejsze zachowanie mojego komputera mogło być efektem włamania.

Mam system Win7 32-bit zabezpieczony trialową wersją Eset Smart Security. W pewnym momencie mój komputer wydawał dźwięki, które towarzyszą podłączaniu jakiegoś urządzenia USB (to charakterystyczne "plumknięcie")...spojrzałem na pasek zadań i zauważyłem ikonkę instalowania nowego sprzętu. Instalowane było coś o nazwie "Generic USB CRW" czy jakoś tak. Od razu pomyślałem, że ktoś się włamał i instaluje sobie coś co udaje urządzenie USB, a tak naprawdę będzie dziurą w moim systemie by łatwiej łączyć się z kompem. Natychmiast kliknąłem przycisk wyłączający WiFi...w tym momencie sprzęt przestał być instalowany i pojawił się komunikat, że sprzęt został odłączony. Włączyłem WiFi i znów rozpoczęło się instalowanie, tym razem nazwa różniła się czym, ale wciąż była podobna. Wyłączyłem WiFi i odłaczyłem kabel od routera, ponownie włączyłem WiFi, aby sprawdzić czy ktoś łączy się przez neta czy podpiął się do routera, ale tym razem instalowanie sprzętu nie rozpoczęło się. Zresetowałem komputer i w tej chwili mam spokój.

Pomyślałem o włamaniu, gdyż od jakiegoś czasu zauważam, że gdy szukam na allegro np. zegarka (nie będąc zalogowany na swoje konto) po kilku dniach jestem zasypywany spamem z ofertami zegarków, to samo było gdy szukałem snowboardu. Gdy szukam czegoś w google, natychmiast wszystkie googlowe reklamy dotyczą fraz, których szukam (ale to akurat chyba jest normalne).

Inna sprawa. Chwilę przed dzisiejszą sytuacją rozlałem kilka kropel kawy na klawiaturę laptopa, ale wątpię by zalana klawiatura była tak połączona z USB by wywołać zwarcie, które doprowadziłoby do znalezienia nowego sprzętu.

Proszę o pomoc. Czy to mogą być oznaki włamania?

P.S. Używałem programu TeamViewer i wiem, że jak się łączę zdalnie z innym komputerem mam władzę nad jego myszką i ta osoba widzi co ja robię na komputerze, czy jest możliwe takie połączenie do komputera aby równolegle korzystać z jego zasobów nie przeszkadzając mu w pracy?