Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: Włam na serwer szkolny.

Domyślnie Włam na serwer szkolny.

Tak wiem, jestem nowy i nie powinienem tak od razu z grubej rury .
    Ale mam pytanie czy jest możliwość włamania sie na serwer szkoły, i np. na wstawienie pliku w miejscu gdzie wstawić go może tylko administrator serwera? Jeśli to ma ułatwić sprawe, to w niektórych miejscach serwera zwykli użytkownicy też mogą wrzucać pliki, wstawiając swoje prace. Czy bedąc na serwerze będę mógł zdobyć dostęp do konta administratora, aby zmienić uprawnienia użytkowników na danym komputerze sieci? Co musze znać aby dokonać tzw. "włamu" ?

Pozdrawiam, czekam na odpowiedzi

Domyślnie

Cytat Napisał bystrzak Zobacz post
    czy jest możliwość włamania sie na serwer szkoły (...) Co musze znać aby dokonać tzw. "włamu" ?
    1. tak
    2. od ch** się nauczyć. Włam nie polega na kliknięciu w 2 miejsca tylko na żmudnej pracy schematem, którego nigdzie nie znajdziesz bo każdy włam jest inny.

Domyślnie

To, co zamierzasz, to przestępstwo.
    Jeżeli ktoś takimi odmienionymi zdjęciami poczuje się urażony, to masz
    kolejny paragraf.
    Ciesz się swą młodością. I nie schrzań sobie życia.
    Powodzenia.

Eufor jest offline Rekreacyjny Haksior

Domyślnie

Nauczyciele informatyki w szkołach zwykle nie są przygotowani na jakie kolwiek ataki ze strony uczniów dlatego też sieci nie są zwykle zabezpieczone niczym innym jak zwykłym hasłem dostępu, ja zawsze sprawdzałem możliwości zaczynając od jakiegoś komputera w pracowni informatycznej a konkretnie od zmiany praw użytkownika na administratora poprzez CMD a później z górki, dostęp do "szkolnego serwera" odbywał się poprzez CMD lub gdy nauczyciel na prawdę nic nie kumał poprzez choćby udostępnione foldery. Szkoła to dobre miejsce na naukę takich sztuczek, można to robić w każdej wolnej chwili a jak już się trochę pomęczysz możesz sobie zostawić lukę na dostęp zdalny itp. nic tylko kombinować i się bawić nabijając się z nic nie świadomych nauczycieli.

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

nie wszystkie pracownie inf. takie sa ale wiekszosc tak. osobiscie nie wiedze nic w tym zlego w koncu prowadzi to do rozwoju(pod warunkiem ze nie starasz sie komus zrobic krzywdy) w koncu jesli nastapi kompromitacja to atakujacy po drodze moze sie czegosc nauczyc lub pozniej wyciagnac jakies wnioski tak samo jak administrator ktory moze zaczac zwracac uwage na pewne aspekty.
    moja glowna rada dla autora topiku: nie daj sie obsadzic w ramy przez ludzi ktorzy mowia ci co mozesz a co nie. rob co chcesz tylko badz odpowiedzialny.

Domyślnie

Cytat Napisał Eufor Zobacz post
    Nauczyciele informatyki w szkołach zwykle nie są przygotowani na jakie kolwiek ataki ze strony uczniów dlatego też sieci nie są zwykle zabezpieczone niczym innym jak zwykłym hasłem dostępu, ja zawsze sprawdzałem możliwości zaczynając od jakiegoś komputera w pracowni informatycznej a konkretnie od zmiany praw użytkownika na administratora poprzez CMD a później z górki, dostęp do "szkolnego serwera" odbywał się poprzez CMD lub gdy nauczyciel na prawdę nic nie kumał poprzez choćby udostępnione foldery. Szkoła to dobre miejsce na naukę takich sztuczek, można to robić w każdej wolnej chwili a jak już się trochę pomęczysz możesz sobie zostawić lukę na dostęp zdalny itp. nic tylko kombinować i się bawić nabijając się z nic nie świadomych nauczycieli.
    Haa, akurat na przykład u mnie koleś zabezpieczył stronę, wszystko. Wiersz polecenia poblokowany, zablokowane wszystko
    Ale facet dobry, gadałem z nim, pozwolił mi się włamać(jeśli dam radę) na stronę szkoły, jak dam radę dostanę 6 xD

Domyślnie

Cytat Napisał SMG.cpp Zobacz post
    Ale facet dobry, gadałem z nim, pozwolił mi się włamać(jeśli dam radę) na stronę szkoły, jak dam radę dostanę 6 xD
    Nie dobry - tylko kiepski dowódca. Za samą wiedzę, że wiesz jak sie zabrać do tego włamu powinieneś mieć 6. Za złamanie strony szkolenej (czytaj usługi) MS płaci realne pieniądze więc tę 6kę niech sobie wsadzi w du** pewnie jeszcze by chciał byś mu powiedział: P

Domyślnie

Hm. Pomyślę nad tym, ale najpierw muszę się tam wbić, z czym mam problem :P

Domyślnie

Prawda jest taka, ze jesli admin serwera windowsowego ma zaktualizowany soft i nie popelni jakiegos wielkiego bledu w konfiguracji to bez 0-day'a wlamanie sie bedzie na prawde trudne.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

ocb
    ocb jest offline

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Prawda jest taka, ze jesli admin serwera windowsowego ma zaktualizowany soft i nie popelni jakiegos wielkiego bledu w konfiguracji to bez 0-day'a wlamanie sie bedzie na prawde trudne.
    to fakt jednak zawsze byl jest i bedzie najslabszy ludzki czynnik.
    ť Kancelaria Premiera, MSZ, MON i Kancelaria Prezydenta zhackowane. Wiemy kto stoi za tymi włamaniami. -- Niebezpiecznik.pl --

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania