Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 32

Temat: Mifare kopia klon

  1. #1

    Domyślnie Mifare kopia klon

    Witam. Mam takie pytanie, poszukuje poradnika bądź dobrego programu pod Linuxa, bo raczej pod Windowsa nic nie ma do klonowania kart mifare. Musze uporać się z kartą dostępu do osiedla. Urządzenie jakie mam to produkt feig Electronic, ale niestety oprogramowanie dostarczone do produktu nie daje takiej opcji, a bynajmniej nie odkryłem go tam.

    Karta jest w standarcie mifare claasic (jakby nie można było czegoś tańszego)
    Za pomoc dziękuje w razie jakiś wątpliwości proszę pisać na pw

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zobacz co opublikowal Major Malfunction na RFIDIOt.org - RFID IO tools - moze znajdziesz tam nieco wiecej informacji. Jakby cos to powinienem sie z nim widziec we wtorek wieczorem wiec moge podpytac.

    Z tego co wiem to w Mifare mozna zrobic klon wszystkiego poza pierwszymi 2 sektorami/sciezkami czy jak to tam zwali, bo to jest unikalny numer karty ktorego nie mozna nadpisac. Cala reszta jest do zrobienia...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    temat ciekawy tylko wygląda na to ze nie chce to współpracować z moim czytnikiem Jakieś inne propozycje?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Inny czytnik?
    Ja uzywam Smart Card Reader | ACS: ACR122U NFC Contactless Smart Card Reader - karty czyta i zapisuje aczkolwiek nie bawilem sie w klonowanie kart - nie mialem jeszcze takiej potrzeby.
    Major Malfunction dokladnie upisuje ktore czytniki dzialaja, wiec sugeruje wziasc cos z jego rekomendacji, inaczej bedziez dluuugo walil glowa w sciane jesli cos bedzie nie tak.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    akurat bede sie tez bral za mifare w sumie na razie szukam czesci radiowej do programatora kart... ot PN532 lub cos podobnego. Ewentualnie jakis tani czytnik z ktorego mozna wyrwac gnata. Jest troche tego niby na ebay, ale wszystko chiny (a nie chce mi sie bawic w sciaganie jednej pierdoly z chin). Generalnie potrzebuje cos co mozna podpiac do swojego procka... najlepiej z logika 3.3v ale moze byc i 5V...


    Co do mifare to nie jest to wcale az tak drogie... co do kopiowania to tutaj mozesz miec problem. Wszystko zalezy jaka to karta i w jakim trybie pracuje.

    Proste systemy (jak i czytniki) czasami czytaja tylko serial i o niego sie opieraja. Tutaj z kopiowaniem bedzie problem i trzeba zbudowac emulator takiej karty aby wepchac wlasciwy serial. Jak serial nie jest sprawdzany trzeba wydobyc klucze i zgrac zawartosc i wpakowac na czysta karte lub brelok (w sumie koszt smieszny). Budowa emulatora lub snifera tez nie jest straszna... praktycznie elementy sa latwo dostepne... ot w sumie procek (jakis ARM itp.) pare wzmacniaczy operacyjnych, przetwornik D/A itd. sniffer mozna zrobic jeszcze prosciej...

    ot troche znajdziesz na ten temat tutaj:
    OpenPICC RFID Emulator Project - OpenPCD

    Odnosnie softu to ladnie opisane jest co i jak tutaj (uzywajac BackTrack-a):
    RFID Cooking with Mifare Classic - BackTrack Linux

    w sumie czytnik/programator na upartego mozna by zrobic bez wyspecjalizowanego chip-a od NXP... ale troche z tym zabawy i osobiscie nie chce mi sie w to babrac... no ale jak nic nie dorwe to chyba taka opcja zostanie. Od zalozenie jest takie ze ma byc to tanie bo w projekt na chwile obecna nie chce inwestowac duzo kasy...

    BTW
    TQM ile dales za ACR122U i czy kupowales czytnik czy zestaw developerski.
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-21-2012 - 11:59
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dostalem za free po zrobieniu 'lightning talk' podczas DC4420 ;-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    A dał byś radę sprawdzić czy bezproblemowo da się skopiować mifare za pomocą tego readera Twojego ACR122U, bo mam zamiar zacząć się bawić w temacie mifare, ale wydać 200zł a nie będzie działać to trochę nie zbyt opcja ; x

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    @akcelero

    Nie ma co probowac bo idealnego klona nie zrobisz. Przeniesiesz wszystkie zapisane dane poza numerem seryjnym karty ktory jest unikalny.

    Czy ten numer sprawdza system i bierze pod uwage tego nie wiemy. Jak tak to masz problem i zostaje ci tylko budowa emulatora karty (z kupna nic nie zrobisz).


    Ten czytnik co wymienil TQM smialo smiga z najpopularniejszym softem...
    tak samo mozna kupic ten:
    touchatag touchatag starter pack

    z wysylka do PL (za ktora kroja az £29.50) sklep pokazuje cene w euro i funtach...
    £59.72 / €66.29


    przy platnoscia karta jest tylko 59.72 GBP - co mi sie niezbyt podoba... do tego bank jeszcze skasuje i grrr... wyjdzie ponad 60 £ lekko trzeba liczyc na wiecej niz 310 zl... do tego firma zwija strone i interes czyli brak supportu itd.

    wiec jak widziales gdzies za 200zl to daj znac, tyle to moge zaplacic...


    TQM - he he no to miales szczescie... ja kombinuje jak tu cos taniej wyskrobac, bo ostatnio cierpie na chroniczny brak gotowki (zona nie pracuje, a corka do szkoly poszla)

    ...w sumie w farnell-u pojawily sie gnaty:
    PN5321A3HN/C106;55 - NXP - KONTROLER, NFC. 3.3V, 40HVQFN | Farnell Polska

    ale tutaj dojda koszty pcb, procka itd. wiec moze wyjsc tez w okolicy 200-300zl finalnie... a jak spapra sie antene na pcb to i wiecej...

    ale jak ktos wie gdzie dorwac np. cos kompatybilnego z ACR122U w lepszej cenie to bede wdzieczny...
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-21-2012 - 19:26
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

  9. #9

    Domyślnie

    nie chcę idealnego klona, w zasadzie chce tylko odczytać i ew. zmodyfikować dane po czym je z powrotem zapisać.

    na ebay'u patrzyłem to 200zł + cło (?) także chyba bardziej opłacalne

    jeszcze patrzyłem na proxmarka, ponoć projekt opensource'owy, ale nigdzie schematu nie mogę znaleźć, może Wy gdzieś macie taki schemat i wykaz części?
    bo widzę, że tutaj podrzuciłeś link do jakiegoś kontrolera

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Z tego co pamietam to Touchtag to wlasnie ACR122U :-) ale nie dam sobie zadnej konczyny obciac jesli sie myle.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj