Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Zgadywanie linku

bin
    bin jest offline

Domyślnie Zgadywanie linku

Witam was forumowicze,

Szukam gotowego narzędzia do "zgadywania linków", chodzi mi o narzędzie które po wpisaniu domeny, np. example.com przeszuka ją pod względem nie opublikowanych folderów, np. example.com/example example.com/test123 - wiem, że taki skrypt to nie więcej niż 100 linijek kodu, ale nie mam czasu na takie pisanie, więc zwracam się z prośbą o jakieś nazwy albo podpowiedzi.

Pytam ponieważ testuję takie narzędzia ostatnio i sprawdzam jak szybko to idzie itp.

I jeszcze z ciekawości spytam jak się uchronić przed takim czymś? Folder na hasło?

Pozdrawiam i z góry dziękuję

Domyślnie

UW-TEAM dawno temu wypuścili projekt o nazwie "indir".
    Chronić? Można dawać bana na IP po powiedzmy 20tu responsach ze statusem 404.
    Tylko zadbaj aby obecny był favicon i robot.txt.
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-05-2013 - 19:51
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

Domyślnie

Zwlaszcza favicon :-)
    Do obrony idealny bedzie mod_security i odpowiednie regulki.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

bin
    bin jest offline

Domyślnie

Tak, dzieki za odpowiedzi, a zna ktos z was na tyle perla aby poprawic program unknowna? Poniewaz pokazuje mi blad (jezeli to istotne to w domu napisze jaki blad)

Domyślnie

Nie, bo ciężko wyobraźć sobie legalne zastosowanie indira inne niż black-box pentest. W innych przypadkach wystarczy eksperyment myślowy.
    Ostatnio edytowane przez lame : 03-06-2013 - 15:12

bin
    bin jest offline

Domyślnie

hejże hejże, mam też własne serwisy i chciałbym zobaczyć jak to wygląda

Domyślnie

Do tego zadania idealny jest web application vulnerability scanner. Skanery te oferują wiele funkcji a te, których szukasz nazywają się: broken access control i path manipulation (lub podobnie).

Info: Web Application Vulnerability Scanners - SAMATE

Lista dostępnych produktów uwzględniając open source: The Web Application Security Consortium / Web Application Security Scanner List ... z resztą zapoznaj się ze wszystkimi linkami ze strony nist.

PS. Żadna aplikacja webowa nie ma prawa być udostępniona z opcjami Options Indexes w Apache, lub odpowiednikami w innych serwerach http. Wszystkie zapytania http powinny być przetworzone przez web-framework na warstwie controller, co kompletnie uniemożliwia podgląd subfolderów aplikacji.

Domyślnie

Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Wszystkie zapytania http powinny być przetworzone przez web-framework na warstwie controller, co kompletnie uniemożliwia podgląd subfolderów aplikacji.
    Nie zgodzę się, obsługę plików statyczynch najlepiej pozostawić serwerowi http.

Domyślnie

A ja powiem "to zalezy" - obaj macie racje, bo tak na prawde co powinno byc zrobione zalezy od tego co robi aplikacja. Jesli na przyklad dostep do statycznych plikow jest w jakis sposob ograniczony (by nie powiedziec chroniony) to powinien za to odpowiadac controller ale jesli to np favicon to zdecydowanie warto to zostawic serwerowi WWW bo to bedzie znaczniej wydajniejsze. Niestety nie zawsze da sie obie metody ladnie polaczyc i wtedy trzeba wybrac jedna - ta ktora bardziej pasuje do naszych potrzeb.

Ja w wiekszosci przypadkow robie tak jak napisa Mad_Dud ale to ze wzgledu na to, ze mam konkretne wymagania funkcjonalne ktore takie zachowanie dyktuja.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

bin
    bin jest offline

Domyślnie

dzięki chłopaki, wszystko już co chciałem wiedzieć to wiem

Zasady Postowania