Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: podglad przez kamere komputera

Domyślnie podglad przez kamere komputera

Sprawa jest powazna.
    Pewna kanalia zainstalowala mi podglad w moim prywatnym komputerze,jak rowniez podsluch w telefonie.
    Co moge zrobic, zeby namierzyc ip sprawcy, ewentualnie inne dowody, jak najwiecej dowodow! Dodam, ze komp (nie ten) nadal posiadam, wiem rowniez, w ktorym miescie sprawca urzeduje.
    Bede naprawde wdzieczna za pomoc.

Domyślnie

Zglaszasz na policje, przestawiasz informacje ktore masz i zostawiasz to im.
    Poza tym fajna bajeczka, bo co niby da Ci poznanie adresu IP?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Mandr4ke jest offline Bez Teamowiec

Domyślnie

Trochę mnie tu nie było ale widzę że niektórzy są przed W. Disney-em w pisaniu bajek i scenariuszy do nich

1. Komu by się chciało "montować" podgląd czyli rozumiem że kamerę w Twoim PC tak byś tego nie zauważył ? Chyba że jest to laptop z wbudowaną kamerą to i tak nie rozumiem po co a co ważniejsze skąd wytargałeś takiego elektromechanika który to "montował"

2. W telefonie mówisz że masz pluskwę ? W komórce czy stacjonarnym ? Jeśli w komórce to kto w niej grzebał ? A jeśli w stacjonarnym to kto w nim grzebał ?

3. Jak myślisz ile ten mózg od elektroniki miał czasu by zamontować to wszystko o czym piszesz ? Chyba nie zrobił tego czarodziejską różdżką

Zdobywając IP (podkręcę Cię teraz - wiesz że istnieją sposoby na poznanie adresu konkretnego komputera które w danym czasie korzystają z sieci) nie zdobędziesz żadnych danych które doprowadzą Cię do sprawcy w sposób który chcesz to zrobić - Rozumiem że shakować mu komputer (przecież nawet nie wiesz jak zdobyć to IP) Mniejsza o to... Tak więc powtarzając TQM adres IP nic Ci nie da co więcej - JAKI TO DOWÓD ?

Dowodami będzie zebranie klamotów z "montowanymi" dodatkami spakowanie i oddanie w ręce techników policyjnych którzy "ODmontują" dodatki i będą wiedzieć co z tym zrobić (pewnie wystawią na allegroszu)

No cóż... Idź przemyśl to co nabazgrałeś - wróć z nowym nickiem i lepszą bajką. Tego nie łykamy. ELO
    Ostatnio edytowane przez Mandr4ke : 02-24-2013 - 22:58
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

Domyślnie

to Mandr4ke

Wiem, ze historia, ktora opisalam brzmi jak dobry scenariusz do filmu science-fiction, ale to dzialo (dzieje sie?) naprawde.
    Pozwol, ze sprecyzuje pare rzeczy, ktorych nie opisalam dokladnie.
    Tak, wykorzystywana byla kamera wbudowana w laptopie, kamera ta nagrywala mnie (diode nie swiecila sie, ale mrugala od czasu do czasu) a video zostalo udostepnione moim kontaktom i wyslane do pracy (bardzo dobrej pracy, gdzie podobne historie koncza sie jednoznacznie ze wzgledu na reputacje instytucji). Nadal posiadam tem notebook i aplikacja szpiegujaca nadal tam jest, poniewaz za kazdym razem, kiedy go uruchamiam znajomi daja mi do zrozumienia, ze widza zarowno mnie, jak strony, ktore przegladam.
    Co do telefonu - na pewno komorka, prawdopodobnie dostalam smsa z aplikacja, czy stacjonarny tez - nie wiem, ale przypuszczam, ze to byloby jeszcze prostsze, mam racje?
    Chcialam zaznaczyc, ze wiem, kim jest przypuszczalny sprawca, a raczej zleceniodawca. Jest to osoba publiczna, a konkretnie zona rektora duzej publucznej uczelni, ktora ma srodki i dostep do najlepszych specjalistow - bylam przypadkowym swiadkiem pewnej bardzo paskudnej histori, ktora moglaby zrobic duzo zamieszania.

Niestety, programisci-hobbysci, z ktorymi mialam do czynienia do tej pory nie moga mi pomoc, dlatego potrzebuje fachowca(w znalezieniu dowodow w kompie i zrodla ich pochodzenia), zrewanzuje sie oczywiscie. Mozna pisac tu: [email protected]

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Zglaszasz na policje, przestawiasz informacje ktore masz i zostawiasz to im.
    Poza tym fajna bajeczka, bo co niby da Ci poznanie adresu IP?

Mieszkam poza Polska i moj telefon na komende miasta, gdzie urzeduje sprawca zostal potraktowany z przerazeniem i niedowierzeniem. Poza tym powiedziano mi, ze musze sie zglosic osobiscie.
    Zamierzam pojawic sie w tym miescie na dluzej, zeby zajac sie ta sprawa, ale potrzebuje dowodow, w przeciwnym razie nikt nie potraktuje mnie powaznie. Mam nadal laptop i telefon, ktore mnie szpiegowaly, co moge zrobic i czego szukac? Prosze o pomoc.

Mandr4ke jest offline Bez Teamowiec

Domyślnie

Ciekawe... Napiszę tak - Nie zobaczę nie uwierzę. Jeśli masz ten "szpiegujący" sprzęt odpal go a wcześniej podaj mi na PM jakieś koordynaty po których ja będę mógł Cię poszpiegować inaczej mówiąc pooglądać to co widzą inni czyli to co robisz na pc łącznie z podglądem stron które przeglądasz. Jeśli to co mówisz okaże się prawdą tyle o ile coś pokombinujemy z tym komputerem bo w komórki się nie bawię. Pokombinujemy czytaj pomyślimy co z tym fantem zrobić aczkolwiek ja już wiem jak się tego w cholerę pozbyć.
    "Wszystkie komputery PC są kompatybilne, ale niektóre są kompatybilniejsze od innych... Twój jest zawsze mniej kompatybilny..."

Domyślnie

Cytat Napisał crying4help Zobacz post
    Zamierzam pojawic sie w tym miescie na dluzej, zeby zajac sie ta sprawa, ale potrzebuje dowodow, w przeciwnym razie nikt nie potraktuje mnie powaznie. Mam nadal laptop i telefon, ktore mnie szpiegowaly, co moge zrobic i czego szukac? Prosze o pomoc.
    W duzym skrocie, zbieranie dowodow to sprawa dla organow scigania a nie dla Ciebie. Cokolwiek ruszysz to tylko spierdzielisz material i wszystko pojdzie sie walic, nikt juz tego nie dotknie bo nie bedzie na czym pracowac.

Co mozesz zrobic? Zapakowac oba w torby antystatyczne i zglosic sprawe na policje tam gdzie jestes bo szpiegowano Cie poza Polska a wiec tam zlamano prawo. Nie wazne ze domniemany sprawca znajdowal sie w Polsce - domniemane przestepstwo popelniono za granica. Tak nawiasem to gdzie jestes? Kazdy kraj ma nieco inne prawo dotyczace komputerow wiec warto wiedziec czego sie spodziewac.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-25-2013 - 22:10

Domyślnie

Jestem w Szwecji. Szwedzka policja mnie olala (zakonczyla sledztwo po dwoch tygodniach bez wglebiania sie w temat), poniewaz poniewaz Polakow nie traktuje sie tu powaznie a do nie dawna mieszkalam w malym miasteczku gdzie dzialy sie rozne rzeczy i mieli sporo pracy Byc moze zglosze sprawe ponownie po przeprowadzce, ale wszyscy sugeruja, ze musze to zrobic w Polsce osobiscie co nie jest mi na reke.

Aplikacja musi zostac znaleziona, prawdopodobnie nadal jest w kompie i wdzieczna bede za jakakolwiek pomoc.

Jezeli film zostal wrzucony do sieci, czy zostawil po sobie jakis slad, nawet po usunieciu?

Domyślnie

Slady zawsze zostaja. Jesli uzywasz teraz tego komputera to zacierasz slady. Ta maszyna powinna zostac zabezpieczona do czasu analizy wykonanej przez specjaliste.

Odpusc sobie moim zdaniem, czyszczenie kompa (moze wymiana HDD calkiem) i zmiana telefonu (numeru + sluchawki) i masz prolem z glowy.

Zasady Postowania