Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Przejęcie kontroli nad komputerem w sieci lokalnej jak to zrobic

Domyślnie Przejęcie kontroli nad komputerem w sieci lokalnej jak to zrobic

Mam w domu dwa komputery, laptopa i komputer stacjonarny. Komputer stacjonarny jest podłączony wifi do routera a laptop przez WiFi(g). Czy jest jakaś możliwość przejęcia kontroli nad komputerem stacjonarnym z laptopa, nie korzystając z programu TeamViwer. Nie chodzi mi tu o żadne "hackerstwo ani crackerstwo" tylko jestem ciekawy jak bezpieczną mam sieć. A takie przejęcie kontroli nad drugim komputerem zdalnie będzie przydatne.
    lub jak to zrobic przy pomocy np BT5

Domyślnie

BT5 nie służy do przejęcia konroli nad komputerem tylko uzyskania dostępu do sieci. Obecnie posiadanie hasła uznanego za bezpieczne oraz używania szyfrowania WPA2-PSK uznawane jest za posiadanie bezpiecznej sieci na potrzeby domowe.

Domyślnie

Dołączam się do pytania

Mam dostęp do sieci wifi (gdyż znam do niej hasło). Chciałbym dostać się na kompa ofiary i trochę pogrzebac. Jak tego dokonać? Ofiara posiada win8.
    W jaki sposób uzyskać dostęp do kompa na przyszłość?

Domyślnie

Cytat Napisał kosmaty Zobacz post
    Dołączam się do pytania

Mam dostęp do sieci wifi (gdyż znam do niej hasło). Chciałbym dostać się na kompa ofiary i trochę pogrzebac. Jak tego dokonać? Ofiara posiada win8.
    W jaki sposób uzyskać dostęp do kompa na przyszłość?
    Aby "włamać" się do komputera nie jest tak łatwo, musiałbyś przeskanować otwarte porty, zobaczyć jakie aplikacje z nich korzystają, poszukać jakiś exploitów (które w większości i tak nie zadziałają ). Lepiej zastosować atak "in the middle". Wychwycisz pakiety sieciowe, a tym samym będziesz mógł poznać hasła do portali itp

Domyślnie

Cytat Napisał meviu Zobacz post
    Wychwycisz pakiety sieciowe, a tym samym będziesz mógł poznać hasła do portali itp
    Serio? A co z SSL/TLS?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Serio? A co z SSL/TLS?
    SSL Strip ....

Domyślnie

Heh, jesli user kliknie to tak...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Cytat Napisał meviu Zobacz post
    Aby "włamać" się do komputera nie jest tak łatwo, musiałbyś przeskanować otwarte porty, zobaczyć jakie aplikacje z nich korzystają, poszukać jakiś exploitów (które w większości i tak nie zadziałają ). Lepiej zastosować atak "in the middle". Wychwycisz pakiety sieciowe, a tym samym będziesz mógł poznać hasła do portali itp

Chciałabym to trochę rozbudować - już na jednym forum zadałam podobne pytanie i mnie zjechali, więc proszę o wyrozumiałość. To jest dużo gdybania, a jako że nie znam się na tym, potrzebuję pomocy.
    Jest sieć w firmie. Nie wiem gdzie dowiedzieć się, jak powinna wyglądać - co z serwerami, jakie zabezpieczenia. Miałoby to wyglądać tak - "szef" ma dostęp do wszystkich plików na każdym komputerze, monitoruje działania na wszystkich innych komputerach tej sieci (jak to zrobić?). Czy szef może tak zabezpieczyć swój komputer, by każdy, kto spróbuje się do niego włamać, dostanie jakiegoś ładnego wirusa? I w takim wypadku - jak włamać się do niego? Przeczytałam coś takiego, że jedynie jak usuwa się pliki z RAM, to one znikają. Czy to prawda? Jak odzyskać pliki, które zostały niby usunięte z komputera, ale gdzieś tam jeszcze są? No i jak włamać się do szefa, by przejąć jego pliki i nie dostać wirusa (i najlepiej nie zostawić po sobie śladu)? Czy lepiej robić to z komputera danej sieci czy "prywatnego"?

Zasady Postowania