Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Może ktoś mi napisać jak zrobić z telefonu sklaner(podsłuch) ?

  1. #1

    Domyślnie Może ktoś mi napisać jak zrobić z telefonu sklaner(podsłuch) ?

    Może ktoś mi napisać jak zrobić z telefonu skaner(podsłuch)chodzi mi o strasze telefony gsm ? Potrzebuje to dla czystej ciekawości i zabezpieczenia się

  2. Domyślnie

    Cytat Napisał piopow Zobacz post
    Może ktoś mi napisać jak zrobić z telefonu skaner(podsłuch)chodzi mi o strasze telefony gsm ? Potrzebuje to dla czystej ciekawości i zabezpieczenia się
    tak, kevin mitnick, 20 lat temu.

  3. #3

    Domyślnie

    Z tego co wiem nadal można na podstawie starych telefonów zrobić sobie skaner i PODOBNO nie jest to aż tak bardzo skomplikowane

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli uda Ci sie gdzies zdobyc dzialajaca Nokie 5110 to mozna na niej zewrzec odpowiednie piny na dole (tam gdzie szedl zestaw sluchawkowy) i jak zadzwonisz na ten numer to telefon nie dzwoni tylko odbiera polaczenie i wlacza mikrofon.

    Wiekszy problem - zdobyc karte sim 2G ktora bedzie w tym dzialac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. Domyślnie

    zainteresuj się też tematyką podsłuchiwania telefonów komórkowych.
    fora/strony firm, które 'profesjonalnie się tym zajmują' czasem chętnie pomagają, podpowiadając to i owo swoim 'potencjalnym klientom'.

    btw tqm: (do zdania powyżej) rozmawiałem kiedyś z jednym gościem ze sklepu 'z podsłuchami' i stwierdził, że nokie 5510 najgorzej jest podsłuchać, bo nie ma 'funkcjonalności' pod tytułem 'możliwość wdzwaniania przez operatora'.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Najpierw zacznij od zapoznania sie z specyfikacja systemu GSM Jeden telefon ci nie wystarczy bo niestety ale musisz sluchac wiecej kanalow AFCN do tego w kazdym AFCN jest kilka kanalow TDMA - ktore tez musisz sluchac.

    Generalnie DSP w telefonie nie pozwala na sluchanie kilku kanalow TDMA, do tego zapewne nie poradzi sobie z dekodowaniem wszystkiego.

    Zinteresuj sie telefonami z chipsetem Calypso firmy Texas Instrument, to jedyny chipset do jakiego mozna znalezc w sieci dokumentacje. Kolejna sprawa to zerknij na projekt OsmocomBB - ktory niejako jest proba napisania alternatywnego firmware do telefonu na wspomniany chipset. W projekcie dostepne sa tez poprawki do DSP ktore wykonal Karsten Nohl i pozwalaja na sluchanie wiecej kanalow (szczelin) TDMA w kanale AFCN. Jednak prawde mowiac dobrze jest jeszcze troche przerobic ten kod aby wszystko dzialalo bardziej optymalnie (ale to niestety bardzo duzo pracy).

    Generalnie opierajac sie o OsmocomBB ma sie sporo gotowego kodu, ale niestety nie wszystko i jeszcze duzo pracy przed toba

    Prawde mowiac czytajac twoje pytanie to chyba nie wiesz w co sie pakujesz i ile to roboty Jak jestes dobry i zapoznasz sie z cala specyfikacja GSM-u to moze w rok sie wyrobisz i zacznie ci cos dzialac. Przynajmniej mi tyle to zajelo.

    Ahh i jak by to powiedziec

    starsze telefony komorkowe nie maja nic do tego. Jedyne co to mozesz podsluchiwac telefony (nawet nowe) ale pracujace w sieci 2G - dlaczego ? Jak poczytasz o sposobach szyfrowania w GSM to dowiesz ktore A5 sa do zlamania w razdadnym czasie. Ale dowiesz sie tez ze mimo wszystko potrzeba troche kasy na komputer do lamania szyfrowania - glownie chodzi o duzy i szybki storage na teczowe tablice (okolo 2TB - najlepiej w SSD). Choc ja robilem na szybkich SAS-ach, ale niestety trzeba troche poczekac.

    Reasumujac jak to wszystko wykonasz (w co osobiscie troche watpie), to zobaczysz ze mozna i jak to wszystko jest niedoskonale. Zwlaszcza ze telefon ma filtry w pasmie uplinku, a nawet po ich wywaleniu jest malo czuly wiec jest problem z sluchaniem uplinku.

    Aby to zrealizoac na przyzwoitym poziomie trzeba zbudowac wlasny odbiornik mogacy sporo wiecej niz telefon (jakiegos SDR-a), mozna opierac sie o USRP i reszta dekodowana na PC (np. oprzec sie o GNU Radio) lub jakies bardzo szybkie DSP. Choc tutaj i tak jednym ukladem podobnym do USRP nie obskoczysz wszystkiego, tak optymalnie to 4 szt. (tak aby nie pchac sie w droga technologie - chodzi o nowoczesne podzespoly elektroniczne).
    W takim wariancie np. 4 osobne odbiorniki mozna calosc obskoczyc na stosunkowo niedrogich przetwornikach analogowocyfrowych i wmiare tanich FPGA ktore nie wymagaja PCB z duza iloscia warstw. No ale to i tak jest najmniejszy chyba problem, bo 70% pierdul trzeba opracowac samemu i nie sa to latwe tematy... Jak masz troche kasy to najlepiej zakupic kilka USRP 2 i zajac sie tylko software na PC... bo elektronika w pojedynke to kolejne pare lat pracy...

    No ale mysle ze troche ostudzilem twoj zapal, jak i innych chetnych. Niestety nie ma latwo, ale jest to tez realne do wykonania.

    Natomiast jak nie masz wiedzy, checi i duzo czasu to pozostaje ci uzbierac okolo 1 miliona euro i kupisz sobie gotowca.

    Tutaj mowa byla oczywiscie o pasywnym podsluchiwaniu, mozna tez aktywnie opierajac sie przykladowo o OpenBTS - ale to inna bajka

    Reasumujac jak dalej chcesz sie bawic to idzie zima, wiec mozna skoczyc sobie na strone 3GPP sciagnac specyfikacja GSM (przynajmniej najnizsze warstwy) i powoli to czytac w dlugie zimowe wieczory. Bo bez tego utkniesz na byle pierdole. Niestety jest tego sporo wiec jak zaczniesz teraz moze do marca sie wyrobisz. Do tego poza przeczytaniem trzeba jeszcze zrozumiec to co tam pisza, no ale to tez juz inna bajka.

    Na koniec moge powiedziec ze w sumie jak przez to przejdziesz to powiesz ze nie jest to faktycznie trudne, bo system GSM mozna by powiedziec jest dosc prymitywny. Jednak poczatek nie jest latwy bo trzeba sporo wiedzy przyswoic, no i troche kodu napisac co niestety pochlania tez sporo czasu.
    Ostatnio edytowane przez tom : 11-16-2012 - 13:19
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj