Pokaż wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Usunięcie hasła z dysku twardego

  1. #1

    Exclamation Usunięcie hasła z dysku twardego

    Witam. Mam problem z hasłem na dysku hitachi HTS545050B9A300. Czy zna ktoś jakiś program, sposób na usuniecie hasła bez utraty danych na dysku Kumpel chciał mi zrobić dowcip i tak narobił ze nie mogę uruchomić laptopa bez podania hasła do dysku którego on nie pamięta bo idiota sam nie wiedział na co hasło zakłada Obecnie znajduje się na terenie Niemiec, nie wiem kiedy wracam do Polski i nie mam możliwości udania się z dyskiem do fachowców a zależy mi na szybkim rozwiązaniu problemu jeśli jest to możliwe do zrobienia domowymi sposobami.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chyba najprosciej i najszybciej to kupic drugi identyczny dysk i przelozyc plytke z elektronika. Haslo jest na kontrolerze dysku - nie tym w komputerze ale tym ktory jest czescia dysku. Jesli system nie wysle hasla to kontroler bedzie olewal polecenia... Dane sa na krazku nie tkniete, tylko logika dysku zablokowna.

    Inne wyjscie - kumpla w morde i niech placi za serwis... pareset euro lekko jak nie wiecej.

    I na koniec lekcja... jak mowi stare powiedzenie, sa 2 grupy ludzi - ci ktorzy robia kopie zapasowe i ci ktorzy beda robic kopie zapasowe :-/
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    skontaktowałem się z kumplem z Polski i potwierdził, że jest taka opcja jak pisałeś choć tylko nie wiem czy tak prosta do wykonania bo w dyskach nie grzebałem jeszcze i nie znam nikogo takiego który już robił coś podobnego. A co do kopi zapasowych to miałem zamiar kupić dysk przenośny po powrocie i zrobić ową kopie zapasową ważnych plik ale pech chciał, że się tego nie doczekałem.. Nie masz innych propozycji jak to robić samemu bez utraty danych? bo z utratą danych mogę zrobić ale mam parę rzeczy na których mi zależy. Napisałem do dwóch firm które zajmują się zdejmowaniem haseł bez utraty danych i jedna mi z nich odpisała 600zl + vat a druga milczy.. 600zl to trochę dużo ale jak nie znajdzie się żaden sposób to będzie moje jedyne wyjście..

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Zapytam jednego czlowieka ktory w tym siedzi zawodowo - moze ma jakies sekretne metody

    Czy ta firma za 600+vat daje gwarancje odzyskania danych cyz to jest 600+vat za to ze sprobuja odzyskac?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Odpisali mi na maila ze 600zl + vat z odzyskaniem danych wiec pewnie napewno je odzyskaja skoro sobie tyle liczą

    odzyskiwanie haseł, usuwanie haseł z dysków twardych Warszawa

    Jest jeszcze jedna firma zajmująca się usuwaniem hasła z dysku która liczy sobie 300zl za złamanie hasła z zachowaniem danych ale narazie mi nie odpisali czy tyle to będzie kosztować czy więcej. Więc czekam na odpowiedz póki co.

    Usuwanie Haseł - Strona główna

    Pewnie jest więcej tego typu firm ale narazie się zwróciłem do tych dwóch.
    Byłbym wdzięczny jak by Twój znajomy coś poradził bo szlak mnie już trafia z tym dyskiem;/ najlepiej jak by to była jakaś metoda która można wykorzystać bezpośrednio w laptopie bo nie mam możliwości podpięcia dysku do innego komputera w chwili obecej.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W sumie niezly post jest tutaj
    Rockbox - Unlocking a password protected harddisk

    Zwroc szczegolna uwage na ostatni akapic na samym dole. Nie jest tez jasne czy opisana metoda nie wymaga wczesniej odblokowania dysku poprzez podanie hasla...
    Inne wyjscie - jesli koles ustawil haslo usera, moze uda Ci sie ustawic master password i pozniej nim odblokowac dysk i usunac oba hasla? Tak teraz przyszlo mi do glowy - rozne rzeczy czlowiek widuje i choc to byloby nielogiczne, jestem pewien ze ktorys dysk na rynku dokladnie tak jak opisalm na to pozwoli

    EDIT:
    Tu jest swietny post na forum ale polecenie odblokowujace dysk jest dla innego proucenta nieco. Te dwa posty razem powinny dac Ci sporo informacji na temat tego jak to zrobic samodzielnie.
    ATA password bypassing : Hard Disk Drives: data recovery and repair - Page 2

    EDIT 2:
    Doskonala analiza uzytecznosci zakladania hasel na HDD wykonana przez UTexas
    Breaking ATA password security - ISO - Information Security Office - UT Austin Wikis
    Ostatnio edytowane przez TQM : 11-06-2012 - 10:25
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Pózniej to przeanalizuje bo teraz nie mam czasu i jak coś się uda zrobić to dam znać jak najszybciej Dzięki wielkiejest opcja usunięcia hasła z utratą danych ale pozniej zamieszcze linka bo moze sie komuś przyda kto ma podobna sytułacje i nie zależy mu na danych

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wlasnie te strony fajnie podaja co i kiedy wchodzi w gre. Zaleznie jak kolega zablokowal dysk moze dac sie zrobic bez utraty danych albo tylko z utrata. Bedziesz musial sprobowac
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj