Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 11 do 20 z 32

Temat: Mifare kopia klon

Domyślnie

Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Z tego co pamietam to Touchtag to wlasnie ACR122U :-) ale nie dam sobie zadnej konczyny obciac jesli sie myle.
    Dokladnie jest z nim kompatybilny i gdyby nie te 30 funtow za przesylke to byla by to atrakcyjna cena.

Co do chin to roznie z tym bywa... jak akceptuja paypal to mozna sie bawic - bo ostatnio jak robilem przelew to bank skasowal mnie prawie 120zl. Do tego Chinol namieszal z faktura i mialem problemy z odprawa celna. W sumie przez to zamieszanie doplacilem sporo kasy... Przy paypalu mozna to olac i zglosic ze polecial w kulki i cena nie jest taka jaka byla ustalana.

Co do tego to spokojnie zgrasz i zapiszesz po modyfikacji tylko trzeba bedzie wyszukac klucze dla sektorow. Choc widzialem systemy gdzie klucze byly defaultowe wiec praktycznie zero roboty tylko przeprogramowac.

Odnosnie proxmarka to wyjdzie on sporo wiecej niz ACR122U...
    ...jak juz robic samemu to najlepiej bylo by dostac gotowy i sprawdzony modulik w.cz. z PN532 na pokladzie i dopiac do tego jakis soj procek. Z tym ze jak PCB ma byc tanie zostaje pare tanich firm gdzie deklarowany laminat FR4 czasami odbiega parametrami i moze byc jazda z antena na PCB. A z tego co wiem to mifare sa dosc kaprysne, jakis rusek kobionowal z pominieciem specjalizowanych gnatow. Zrobil generator na 13.56MHz i kluczowal go przez branke AVR-em... uklad spokojnie gadal z roznymi kartami... ale mifare sie nie odzywaly (mimo sporego pola jakie uklad generowal). Potem cos tam zminial i niby mu poszlo, ale nie opisal co dokladnie zrobil. W sumie przez takie cos mozna wywalic wiecej kasy niz bylo by kupno gotowca. Jak by wiazalo sie to tylko z napisaniem wlasnego softu na procek to bym w to wchodzil.

W sumie z tego co znalazlem to jest jeszcze tutaj (ale bezcenny ):
    SMARTAG

Puszcze e-mail zobaczymy co odpowiedza odnosnie ceny

jeszcze widialem w jakiejs innej firmie w PL - ale cena okolo 400zl i minimalny zakup 10szt. a przy takiej ilosci to samemu mozna sobie juz sciagac z chin.

@akcelero

Nie wiem z jakiego miasta jestes jak gdzies blisko Wawy to mozna sie spyknac i zamowic cos razem.
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Domyślnie

No niestety koszta przesyłek nie są przystępne, ale trzeba sobie jakoś radzić..
    Te klucze do sektorów są do złamania, (wrzuciłeś nawet link do tutoriala)
    Co do proxmarka to aż takie drogie są podzespoły? wydawało mi się że to taniej raczej powinno wyjść.
    Gdzieś jeszcze znalazłem na necie apk pod androida (tylko do telefonów z nfc) która odczytuje mifare, ale czy da się tym klucze złamać to nie wiem...
    ktoś wgl kojarzy tą aplikacje?
    ja z okolic Wrocka niestety jestem, ale koszta przesyłki w kraju są bardziej przystępne niż z poza kraju.

Domyślnie

Co do androtida to wiem ze pojawila sie obsluga mifare, ale na co pozwalaja te chipy to nie mam pojecia. Do tego telefonow z NFC jeszcze zbyt wiele nie ma.
    Do tego programowanie pod androida to java i nie wiem jak by to bylo. Trzeba by pisac zapewne sporo w NDK i GUI ewnetualnie w java. W sumie szlak do przetaercia

Odnosnie elementow to nie sa az tak strasznie drogie. Chip w Farnell-u podalem wyzej z tego co pamietam cos okolo 30zl (ale to chyba netto) + przesylka z UK.
    Do tego jakis tani procek i troche pierdulek. W sumie to nie jest wielki koszt. Ale trzeba zaprojektowac plytke i ja wykonac, a jak to bywa prototym za zwyczaj od reki nie rusza (tutaj mamy antene na druku co utrudnia znacznie sprawe). Natomiast jesli chodzi o gotowy projekt plytki to nie wiadomo czy dostanie sie PN532 w takiej obudowie jak ktos zaprojektowal plytke. Owszem jak wybierze sie wieksza firme robiaca PCB to nie bedzie problemu... ale tutaj koszty przygotowania produkcji za zwyczaj nie sa male i dla kilku plytek sie nie oplaca. Zaprojektowanie anteny nie jest trudne, ale trzeba znac parametry laminatu jak wspomnialem, a w tych tanszych firmach gdzie robia tanio pojedyncze plytki z jakoscia jest roznie.

Napisalem jeszcze do tej wyzej wymienionej firmy, zobaczymy za ile beda mieli. Ewentualnie mozna w ostatecznosci zamowic z UK 2szt. tych Touchtagow... to przesylka juz mozna dzielic na dwie osoby, a moze jeszcze sie ktos chetny znajdzie.

Zobacze jeszcze poszperam co mozna taniej ewentualnie wykombinowac. Wrazie czego jak by bylo cos mniej typowego moge soft przerobic tak aby dzialal z innym czytnikiem.
    --

Domyślnie

Dobra jeszcze w sprawie Proxmarka - w zakupie jest malo oplacalny ot krzycza za niego w najtanszej wersji 188$

Natomiast tam na pokladzie z tego co widze wiele nie ma. Jakis tani Xilinx Spartan + ARM Atmela i troche pierdul zapewne przetworniki analog cyfra itd. Antena z kawalka drutu przypinana do gniazda (chyba mini USB).

Tak po przemysleniach sprzet mozliwy do wykonania - jak by sie poskladalo pare sztuk i puscilo na Alledrogo czlowiek wyszedl by jeszcze na tym do przodu.

Generalnie widzialem przymiarki kogos do wersji 4 inni dodaja wyswietlacz itd.

W sumie temat warty przemyslenia. Jak widac calosc odnosnie modulacji realizuje FPGA. Nie wiem na ile jest udostepniona dokumentacja - ale fakt mozna by o to sie opierac i jest bardziej uniwersalne. W sumie jak by byl schemat i trzeba by projektowac PCB to mozna dodac juz LCD i jakies usprawnienia na przyszlosc...

Osobiscie do poniedzialku mam net-a tylko z telefonu - wiec lekka meczarnia...

Ale trzeba by przegladnac forum (dzial Hardware Development)

Proxmark developers community

oraz dzial z plikami (co tam ciekawego umiescili):

Index of /files

w sumie jeszcze to oblukam w tygodniu i zobacze jakie teoretycznie byly by koszty budowy tzn PCB + czesci...

DODANE:
    --------------------------------

Dobra troche sie pomeczylem i co nieco sciaglem.

Oryginalna dokumentacja do Proxmark-a + wszystko co potrzeba jest tutaj:

A Test Instrument for HF/LF RFID

wada - oryginalna plytka jest cztero warstwowa. Realne do wykonania w TechnoService jako TSK (obwody prototypowe w malych ilosciach). Jednak niejako ze to cztery warstwy tanio nie bedzie...

Zamówienie - Oferta Specjalna - Prototyp TSKa FR4 - Techno-Service producent obwodów * obwody drukowane PCB, płytki drukowane, PCB

ciut taniej dalo by sie w chinach ale taka plytka 4 warstwy bedzie wiecej kosztowac niz caly czytnik... Ostatnio jak zamawialem 4 warstwowe to placilem za 1 plytke w okolicach 600zl.

Wersja Proxmark z LCD tutaj:

Index of /files/Hardware Revisions/PM3-LCD-v17

PM3 LCD (Page 1) / Proxmark Board Innovations / Proxmark developers community

Proxmark3 LCD - Null Space Labs

WebSVN - 032 - Rev 1739 - /Proxmark3_LCD/trunk/

wersja na ktorej mozna po czesci bazwoac, plytka drukowana 2 stronna i troche dodatkow. Choc CEX w tym temacie pisze o problemach na 13.56MHz (i to akurat z Mifare)... mozliwe ze druk nie jest zbyt dobrze zaprojektowany...
    W sumie to mozna by zoptymalizowac... dac linie sygnalowa do zlacza aby trzymala impedancje (oraz lepsze zlacza) i troche przelotek aby polaczyc masy z obu stron plytki. Powinno sporo sie poprawic w torze analogowym. Tak samo kilka poprawek prz przetworniku. Zreszta musze obliukac schematy dokladniej.

Aktualne modyfikacjie i rozwijany kod tutaj:

Downloads - proxmark3 - Firmware development for the Proxmark 3 RFID device - Google Project Hosting

ok ja spadam przegladac to co popralem odnosnie proxmark-a... chyba jednak to bedzie fajna opcja zwlaszcza ze ma wiecej mozliwosci niz prosty czytnik. Mozna emulowac jak i uzywac jako snifera. Do tego ma sie obsluge wiekszej ilosci kart na 125kHz i 13.56MHz.

Moze konieczne beda jakies przerobki aby zastosowac latwiej dostepne i tansze czesci (mowa o zamowieniach w PL). Ale to raczej nie wielki problem.
    Z tym ze to jest taka wersja rozwojowa - ot nie bedzie z tym tak latwo jak z gotowym czytnikiem i softem. Tutaj trzeba bedzie troche kodu samemu napisac i zrobic troche testow. W sumie osobiscie nawet by mnie to interesowalo, ale chyba w dalszym etapie zabawy z RFID... Napewno nawet przy zabawie z tym ukladem i tak gotowy czytnik byl by spora pomoca... ot chocby porownac sobie oscylogramy z tego co leci w pasmie...
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-23-2012 - 00:13
    --

Domyślnie

<off topic>
    Ja wiem ze firmy tak licza (DHL kosztuje!) ale bez jaj... ja za 18 funtow wysylam do Polski 30kg paczke z dostawa kurierska do drzwi w Polsce.

Realistyczne dane dla 1 sztuki - przesylka do mnie 2.57 i dalej do PL bedzie ok 10 bo nie jestem pewien wagi pojedynczego zestawu.
    </off topic>
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

no dokladnie tez wysylalem nie raz DHL-em czy UPS-em i o takich kwotach to nie slyszale... Ostatnio przysylali mi spedycja z UK Raspberry i takich kwot nie bylo. Ale to jakas usluga DHL Express wiec moze i takie ceny Szkoda ze nie ma innej opcji do wyboru

Do UK licza sobie zwykla poczta niecale 3 funciaki...

ot cennik itd. z ich strony:

Kod:
    Terms and Conditions
    About Us This web site is owned and operated by Intermail plc (touchatag) who are completely dedicated to your total satisfaction. If you have any suggestions or comments or if you need to contact us, please email us using the link on the store page or use the details below.

Our Contact details:

Intermail plc (touchatag)
    Canal View Road Newbury RG14 5XF United Kingdom
    Phone: .
    Fax:
    Email: touchatag [at] intermail [dot] co [dot] uk
    VAT Registration Number 642 313176
    Company Registration Number 3244323

Making A Purchase Making a purchase could not be easier. Just browse our store, and add any items that you wish to buy into the shopping cart. After you have finished your selection, click on 'Checkout' and you will be asked for a few details that we need to be able to complete the order.

We accept card payments. If you are shopping from Europe or anywhere else, place your order and your card company will convert the transaction to your own currency.

We accept Visa and MasterCard as well as debit cards.

If you have made a mistake in your order and cannot correct it in the shopping cart, contact us and we will correct the mistake.

When confirmation of your order is received, this is to indicate that we have received your order. It does not indicate that a contract exists between us. We will indicate acceptance of your order, and hence a contract between us, when we send you an invoice. We have included this term to protect us in the case that a mistake has been made in pricing, we have inadvertently under-priced goods, or we are no longer able to supply a particular product for some reason. In the case of a change of price, we will always contact you first to ensure that the price is acceptable.
    Shipping And Handling
    UK Shipping and Handling

Royal Mail 1st Class Packet post

Up to 1Kg &#163;2.57
    Each additional 250g add &#163;0.50

UK Courier Service &#163;7.50

EU delivery is calculated by zone of your country and weight

PLEASE NOTE: Airsure deliveries can be tracked

Airsure Europe
    Up to 500g &#163;9.72
    501g - 1Kg &#163;12.42
    Each additional 100g add &#163;0.54

Airsure Rest of World
    Up to 500g &#163;12.87
    501g - 900g &#163;17.43
    Each additional 100g add &#163;1.14

DHL Express Courier Service

Based on 1kg
    Zone 1 &#163;25.35
    Zone 2 &#163;26.26
    Zone 3 &#163;29.05
    Zone 4 &#163;29.50
    Zone 5 &#163;35.18

Zone 1
    Ireland, Luxemburg, Belgium, Netherlands, Channel Islands

Zone 2
    France, Germany

Zone 3
    Austria, Denmark, Finland, Italy, Portugal, San Marino, Spain, Sweden

Zone 4
    Andorra, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Estonia, Greece, Hungary, Latvia, Lithuania, Malta, Monaco, Poland,
    Romania, Slovakia, Slovenia

Zone 5
    Albania, Belarus, Bosnia Herzegovina, Canary Islands, Croatia, Faroe Islands, Gibraltar, Greenland, Iceland,
    Kosovo, Liechtenstein, Macedonia, Moldova, Rep of, Montenegro, Norway, Russian Federation, Serbia, Switzerland, Turkey, Ukraine

@TQM

Jesli to nie jest dla ciebie wielki problem to moge ewentualnie zamowic touchtag-a na twoj adres... W sumie za 2 szt. z przesylka do UK chca niecale 52 funty... nawet + 10 funtow do PL to i tak wychodzi podobie jak 1szt. DHL-em do PL
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-22-2012 - 23:43
    --

Domyślnie

Zobacz PW ktore wyslalem Ci wczesniej :-D
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

ok jeszcze wracajac do Proxmarka (tak dla potomnych):

FPGA (oryginalnego nie wiem czy sie kupi bo to staroc) - okolo 70zl jakis Spartan 3 (ale to tez juz staroc).
    Za podobna kase kupi sie Spartana 6... ale lepiej isc w Altere.

Procek AT91SAM7S64 - jakies 35zl... ale tutaj warto by juz dac przyszlosciowo AT91SAM7S256 (taki jak w wersji LCD i tych sprzedawanych na proxmark3.com ) za jakies 55zl.
    lub olac Atmela i poleciec w jakies nowe Cortexy (z tym ze kod do przepisania).

Przetwornik TLC5540 (nie znalazlem w PL, w Farnell-u okolo 32zl Netto)... w wersji LCD uzyty jest ADC08060 - ceny nie znalazlem

tak tylko upraszczajac powiedzmy robiac jak w oryginale (o ile uda sie dostac elementy):

40zl FPGA - jakis stary spartan II
    35zl Procek - AT91SAM7S64
    49zl Przetwornik - TLC5540

Stabilizatorow do FPGA i innych + drobnicy nie chce mi sie liczyc.
    PCB dwu stronna z soldermaska, opisem, cynowaniem, metalizacja otworow itd. powiedzmy 50-60zl za szt. (policzone orientacyjnie przy zamowieniu 2 plytek).

Generalnie zarys juz widac Ja na razie odpadam choc biore taki uklad pod uwage w przyszlosci. Ot z lepszym FPGA i szybszym prockiem, tak aby mozna bylo obslugiwac w przyszlosci nowe karty (szybsze transfery itd.).
    Na chwile obecna zostaje chyba przy touchatag-u - a w/w konstrukcje sobie powoli przemysle jak zrealizowac w przyszlosci od strony elektroniki
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-23-2012 - 01:32
    --

Domyślnie

Się nieźle rozpisałeś, dziękuję w imieniu swoim i potomnych za informacje na temat proxmarka i budowy własnego readera , chętnie bym coś zmotał w tym kierunku, ale z racji tego, że ja jeszcze młody to musze totalnie po kosztach pójść, to też zostaje mi tylko kupno gotowego ACR122U
    Swojego czasu głośno było na temat crakerów z Wawy i Krakowa, którzy to w autobusach kopiowali sobie karty miejskie, słyszał ktoś z Was o nich?
    Jak tylko rano znajde czas to poszukam info o hardwarze tych crackerów, ale to chyba był właśnie proxmark z tego co pamiętam...
    Ostatnio edytowane przez akcelero : 09-23-2012 - 03:35

Domyślnie

Wiesz nie wiem jak w Krakowei, ale sprawa ZTM-u w Warszawie to jest ewidentny przyklad na to ze ludzie w socjalistycznym panstwie nie mysla jak wydaja nie swoja kase (tzn. kase podatnika).

O ile Oryster Card mial wtope, ale nie wiedzieli o tym ze mifare maja bledy. To niestety w Wawie karta miejska byla wdrazana gdzie wszyscy wiedieli o bledach w mifare, a soft do lamania dostepny byl w necie. Wiec nikogo tutaj nie obrazajac nie trzeba byc crackerem/hackerem i bawili sie w to (a zapewne i bawia) co bardziej rozgarnieci gimnazjalisci.

System jest bardziej spaprany do tej pory niz wspomniany Oryster. Co smieszne ZTM w 2009 roku oglosil przetarg na uszczelnienie systemu. Wywalili na to wedlug informacji przetargowej ponad 200tys. euro netto.

I co ?
    I nic... w systemie nic sie nie zmienilo (kasa poszla z dymem, a zapewne komus do kieszeni). Jak byl babol tak jest dalej.

Co ciekawe skrypt w perlu i opis co i gdzie jest zapisane na karcie moza znalezc na forum Strona Główna :: WAWKOM Aby bylo smieszniej link do tego forum znajduje sie na oficjalnej stronie ZTM-u ZTM Warszawa - hobby

Zreszta nawet jak by cos zrobili wprowadzili np. szyfrowanie AES to i tak kupa. Bo zapis na karcie ma stale patteryny i wiadomo czego szukac - wiec mimo tego ze AES jest na obecna chwile w miare bezpieczny, to cos takiego okropnie ulatwia zlamanie klucza.

Ten sam problem ma GSM, gdzie 2G mozna lamac w czesie niemal realtime inwestujac troche grosza w szybkie dyski SSD (potrzebna macierz jakies 2TB). A wydajac pare groszy na dyski domowe ponizej 30 minut.

Zreszta problem GSM-u przedstawial Karsten Nohl, ktory tez przyczynil sie do odkrycia bledow w mifare he he

Zreszta do puki sobie kopiuja bilety, doladowuja kase na parkometry czy blokuja kasowniki to jeszcze maly problem (reasumjac urzedasy wiecej kradna). Gorzej jak jakis oszolom wpadnie na pomysl i zacznie ludzia w autobusie/metrze kasowac z kart kupione bilety... lepiej nie mowic jaki byl by z tego mlyn. Praktycznie w godzinach szczytu mozna tak zalatwic kilkanascie tysiecy osob. No ale widac ZTM ma to w czterech literach.

W sumie jakiego sprzety uzywali to juz malo istotne, Proxmark ma ta fajna zalete ze nie ma specjalizowanego chipa i wszystko implementowane jest w FPGA wiec mamy pole do popisu i nie ograniczamy sie do jednego typu kart jak w przypadku wspomnianego ACR122U. Ale ma tez ta wade ze niestety wymaga wiecej zabawy - bo to raczej uklad rozwojowy niz gotowiec.

To tak odnosnie biletow

A jeszcze inna ciekawostka - ktora mnie akurat interesuje. Wiele kart bankowych nawet tych bez PayPas itp. Ma wbudowany chip kompatybilny z mifare i jest on po prostu nie uzywany. Widocznie tluka karty na tych samych "plastikach" bo jest to dla nich bardziej oplacalne (ot podobnie jak z gnatami kart graficznych itp.). Wiec taka karte mozna sobie uzyc do wlasnych celow np. zabezpieczenia komputera, samochodu itp. Co ciekawe wiele z nich ma ustawione fabryczne klucze wiec nawet nie trzeba nic lamac - tylko sobie wykorzystac w jakis dodatkowy sposob

DODANE 26.09.2012:

Cena ACR122U w firmie Smarttag http://smartag.pl/pl/produkty/115/czytnik-nfc-acr122s na chwile obecna to 255zl netto (dostepne od reki).

Cena kart Mifare 1K - 3.5zl netto przy pojedynczych ilosciach
    Ostatnio edytowane przez tom : 09-26-2012 - 10:56
    --

Zasady Postowania