Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 14

Temat: zastrzeżone numery

Domyślnie zastrzeżone numery

Witam.
    Czy ktoś wie jak można namierzyć zastrzeżony numer w telefonie komórkowym, który wydzwania do nas po kilkanaście razy dziennie? Czy jest jakis dekoder albo coś takiego?
    Wiem, że w prostej linii droga wiedzie na policję. Ale wiem juz też, że policja odmawia zajmowania się taką sprawą ze względu na to, że nie nastąpiły groźby karalne.
    Czy ktoś może mi powiedzieć cos na ten temat?
    Z góry dziękuję.

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Sposobu nie ma, po za tym żeby zgłosić się do operatora jednak wątpię aby udzielił Ci informacji, bez jakiegokolwiek papierku

Dla własnej wygody możesz dodać numer na czarną listę i tyle - o ile masz taką funkcje

A z mojej strony to jeszcze taka krótka opowieść oparta na faktach

Dwóch kumpli zadzwoniło z zastrzeżonego numeru do jakiejś kobiety (nr=rand) i zasugerowali jej że ma w mieszkaniu bombę, kobieta nie uwierzyła nawet ponoć się roześmiała - uznała to za śmieszny dowcip, niestety jej mąż był najwyraźniej innego zdania...tydzień później w szkole zjawiła się policja - grzywna i kurator
    www.lingubot.pl - projekt sztucznej inteligencji.

Domyślnie

Nie ma mozliwosci uzyskac takiej informacji bez pomocy operatora a ten nie pomoze bez wyraznego nakazu ze strony organow scigania. Od 2003r po glosnej aferze z bilingami obcieto pracownikom polskich sieci komorkowych dostep do bilingow, wiec nawet majac znajomych dosc wysoko nic nie zdzialasz.

Jedyny sposob to teoretycznie miec ciagly nasluch na pasmo radiowe i jakims magicznym sposobem dekodowac caly ruch na zywo... bedac oczywiscie w zasiegu telefonu tego kto dzwoni (czyli trzeba wiedziec skad dzwoni) i wtedy zobaczysz (teoretycznie) jak wysyla do sieci 'polacz mnie z numerem XXXXX, moj MSISDN to YYYYY SIM to ZZZZZZ' - to tak w duzym uproszczeniu.

Operator wie kto dzwoni do kogo - ale nie slyszalem aby ktos jakkolwiek inaczej niz przez prokurature cokolwiek wyciagnal.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

No właśnie operator w przypadku zastrzeżonego numeru nie udziela informacji i odsyła na policję, a policja jak pisałem wyżej ma to gdzieś, bo ma inne sprawy.

Domyślnie

Nawety jakbys operatorowi podal numer to i tak nie powie Ci czyj to jest Takie zasady sa juz od dawna i jesli ktos udzieli Ci takiej informacji leci z roboty dyscyplinarnie
    W 2003 jak pracowalem dla jednego z polskich operatorow nie raz klienci probowali wyciagnac ode mnie dane innych klientow pod roznymi pretekstami i stosujac rozne argumenty (prosba/grozba/lapowka) - stanowisko firm jest bardzo jasne a pracownicy regularnie szkoleni w tej kwestii.

Pozostaje tylko policja albo zmienic numer.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

To chyba raczej to pierwsze
    Dzięki za zainteresowanie i szybkie odpowiedzi

Domyślnie

Aha, hedVB wspomniał o telefonie z czarnę listą. Orientujesz się moze jakie modele ja mają. I czy jest wsród nich nokia?

hedVB jest offline AI

Domyślnie

Aha, hedVB wspomniał o telefonie z czarnę listą. Orientujesz się moze jakie modele ja mają. I czy jest wsród nich nokia?
    - z tego co wiem to przede wszystkim nokie - o ile nie tylko nokie!
    czarna lista albo numery filtrowane

Domyślnie

Aha. Dzięki.
    Ale jak to właściwie działa, no bo przecież nie mogę dopisac numeru, którego nie mam, bo jest zastrzeżony. Mogę
    Sorry za może infantylne pytania, ale nie jestem szczególnie obeznany z taka tematyką, a miarą mojej "biegłości" niech będzie fakt, że moja nokię mam od 5 lat

hedVB jest offline AI

Domyślnie

skoro masz nokię od 5 lat to chyba nie masz na niej Symbiana ? Bo jest kilka programów które można wgrać do phona, typu "Black List" i słyszałem że to działa nawet z numerami zastrzeżonymi.

Swoją drogą wszystko zależy od modelu, są telefony nawet starsze w których można zablokować wszystkie numerki z poza listy...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni