Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Aktywacja Netmonitora w Nokii 6230i lub 3100

  1. #1

    Domyślnie Aktywacja Netmonitora w Nokii 6230i lub 3100

    Witam, jeśli ktoś jest w tym temacie obeznany bardzo proszę o radę..

    Pytałem w wielu komisach nikt nie chce się podjąć..

    Postanowiłem, że aktywuję sobie sam tylko jakby ktoś mógłby mi powiedzieć jaki kabalek jest potrzebny do 6230i z tym, że wersja softu jest 3.80 a doczytałem w sieci aby najlepiej była wersja 3.50 a więc muszę rówież wgrać tą wersję softu nigdy tego nie robiłem..

    Jeśli chodzi o Nokie 3100 wersja softu jest odpowiednia do aktywacji Netmonitora, tylko problem jakim kabelkiem to zrobić..

    Mógłby ktoś podrzucić lineczki i udzielić rady..

    Doszytałem że musi to być kabelek pod port "com"

    z góry bardzo dziękuję..
    "Mój podpis Zenek N, moją inspirają czarny kapelusz.."

  2. #2

    Domyślnie

    może lepiej poszukaj na forum związanym z ta tematyka, tu masz jakiś pierwszy lepszy kabel.
    http://www.allegro.pl/item241014959_...630_9300i.html
    "dobrzy hakerzy są sławni na cały świat, ale o hakerach geniuszach nikt nic nie wie."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Sa 2 typu kabla - m-Bus i f-Bus - pierwszy do podlaczania telefonu do kompa w celu przesylania danych (kontakty, dzwonki, uzycie teleofnu jako modem GPRS), drugi do programowania, zdejmowania sim-lock'ow, itd.

    Nokia Express - program do robienia logo dla telefonow nokii potrafi wlaczyc netmonitor, tylko nie pamietam na ktorym kablu. Temat bardziej do dzialu hardware hacking ale niech juz bedzie - nie bede przenosil...

    Dalsze informacje na wlasciwszych ku temu forach... Poza tym zanim aktywujesz netmonitor zastnaow sie po co Ci on... jesli nie wiesz co zawieraja poszczegolne ekrany (znaczenie pokazanaych tam wartosci) to mija sie to z celem, tym bardziej ze chcesz robic downgrade softu na telefonie...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenek N Zobacz post
    Pytałem w wielu komisach nikt nie chce się podjąć..

    Postanowiłem, że aktywuję sobie sam tylko jakby ktoś mógłby mi powiedzieć jaki kabalek jest potrzebny do 6230i z tym, że wersja softu jest 3.80 a doczytałem w sieci aby najlepiej była wersja 3.50 a więc muszę rówież wgrać tą wersję softu nigdy tego nie robiłem..

    Jeśli chodzi o Nokie 3100 wersja softu jest odpowiednia do aktywacji Netmonitora, tylko problem jakim kabelkiem to zrobić..
    Kabelkiem f/mbus tego nie zrobisz, potrzebny będzie box serwisowy. Spatchowane pliki z f/w do różnych modeli DCT4 znajdziesz tu:
    http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=250818

    Na 25 podstronie tego tematu jest prosty patcher (nm.exe) ustawiający co potrzeba w nagłówku części MCU firmware'u. Szukasz w sieci paczki z najnowszym softem do telefonu, patchujesz plik MCU (kod dla procesora, reszta to pliki z językami) i zanosisz do serwisu z prośbą o wprogramowanie w słuchawkę. Można jeszcze zdać się na aktywację za pomocą gotowej opcji w boxie serwisowym J.A.F (i chyba nie tylko w nim jest opcja FTD ON), ale ludzie piszą że jest to metoda zawodna.
    That's it.

    PS: W ten sposób otrzymasz słuchawkę z podstawowymi testami netmonitora (grupa 1 i 6). Resztę testów też da się włączyć, ale...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Autor: 12-13-2010, 12:16
  2. Strony WWW to dzienniki lub czasopisma
    By MateO in forum Aktualności / Felietony / Artykuły
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-30-2007, 14:46
  3. navigon 3100 - złamanie blokady
    By jaras in forum Systemy radiokomunikacyjne
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-28-2007, 11:55
  4. Aktywacja MS Office 2003
    By metatag in forum Hacking
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-12-2007, 11:33

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj