Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 21 do 30 z 35

Temat: namierzanie

blackicenavarro jest offline SIŁA TKWI W BITACH

Domyślnie hmmm, zeby uporzadkowac...

wiekszosc namiarow, ktorych kolejnym etapem jest ustalenie wlasciciela czeto opiera sie na IMEI telefonu, ktos go kiedys musial przeciez kupic. jakis rok moze dwa temu byl telefon o bombie w jakims chyba szpitalu... policja namierzala goscia... i znalazla, jak ? otoz kolo uzywal karty pre-paid ktora zaraz potem wyrzucil nie rejestrujac jej wczesniej wiec byl czysty ? teoria... uzyl telefonu, ktory kupil na wlasne nazwisko ha ha.... telefon zalogowal sie w sieci, operator widzial numer /niezarejestrowany/ i IMEI telefonu.... proste ? pan siedzi - i dobrze. na idiotow nie ma rady.

polem do popisu jest zmiana numerow seryjnych - co w wiekszosci krajow jest nielegalne.

co do namierzania.... komorka jest zwyklym nadajniko odbiornikiem. zatem operator widzi do ktorego BTS (stacji nadawczo-odbiorczej) sie loguje. w ten sposob mozna monitorowac wlasciciela komorki, jak psa na smyczy . jesli aparat jest wylaczony, a ma napiecie (bateria zalozona) caly czas mozna monitorowac telefon, co wiecej! mozna przez niego podsluchiwac...operator ma mozliwosc zainicjowania mikrofonu hehe.... sprytne nie ? niektorzy mowia ze wystarcz zdjac baterie.... i tutaj druga niespodzianka... w wiekszosci telefonow jest bateria systemowa.... sa teorie ze i ona wystarcza...
    BlackIceNavarro

Domyślnie

A jak bysmy kupili jakiegos starego zloma który być może nie miałby baterii systemowej?

blackicenavarro jest offline SIŁA TKWI W BITACH

Domyślnie

hmmm no wtedy juz lepiej....kolejnym etapem jest zniszczenie komorki. organa scigania po dotarciu /zdobyciu/ komorki uzywaja psow i po zapachu znajduje wlasciciela /musza miec podejrzanego/, najlepiej zatem zniszczyc aparat po uzyciu
    BlackIceNavarro

Domyślnie

no wiec teoretycznie jest możliwość znajda tak? Tylko czy to sie przelozyloby jakos logicznie w praktyce to już inna sprawa... Co o tym sądzicie? Wg was jest to możliwe także w praktyce?

Domyślnie

Wiesz... sprawa jest wzglednie prosta - zalezy komu podpadles / komu zalezy na tym aby Cie znalezc. Jestem daleki od jakchkowiek teorii spiskowych - choc nie wykluczam, ze takowe moga byc prawdziwe.

Wiem za to jedno - fundusze na dzialania znajduja sie w ilosciach proporcjonalnych do wagi sprawy :-) Jesli wiec ktos interesowalby sie Toba do takiego stopnia, to raczej mialbys co innego na glowie niz dyskutowanie tutaj na forum tego co jest mozliwe a co nie

Ja na wlasny uzytek zakladam, ze w takiej sytuacji da rade odnalezc osobe. OK - w Polsce moze trudniej ale w UK juz na przyklad (lub wiekszych miastach EU) co kawalek masz kamery na ulicach - stacja lokalizuje sygnal - nawet przyblizona triangulacja, dalej do gry wchodzi kamera i znajduje na ulicy tych co rozmawiaja przez telefon... kolejny krok to porownanie tego co osoba mowi z tym co idzie audio - wszystko realne, wszystko do zrobienia. Zalezy tylko od tego jakimi srodkami dysponuje ten kto chce sluchac/patrzec i Cie znalezc
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Domyślnie

Zanim wszedłem przeczytać odpowiedzieć to myśli krążyły mi wokół tego rozwiązania sprawy...znaczy jak szuka nas jakis szary nudny mieszkaniec Polski to raczej lipaale jesłi np służby UK to lezymy

Domyślnie

No to chyba nie doceniasz naszych rodzimych sluzb Moim zdaniem sa na prade mocni... tylko polityka psuje im szyki i przez ta ogolna glupawke robia czasami glupie bledy... No coz... jak pan taki cyrk

Domyślnie

TQM może ty sie bardziej orientujesz...
    Jak tak mówisz o naszych "służbach" To mi się przypomniało ze słuchałem kiedyś w bardoz mądrym radiu (trójka:P polecam) o wynalazkach Polaków. Słuchajcie...mi sie wydaje że gdybyśmy mieli odpowiedie warukni do pracy to moglibysmy naprawde sie wybić na wyzyny swiatowej nauki. hmmm?

Domyślnie

Widzisz... problem w tym ze my juz jestesmy na wyzynasz swiatowej nauki ale prawie nikt z tych wysmienitych naukowcow nie pracuje w kraju, bo Polska widac nie jest zainteresowana takim kierunkiem rozwoju... Najpierw trzeba sie "przy chlewie nachapac", pozniej dac zarobic rodzinie a pozniej moze cos dobrego dla kraju zrobic - sorry, ale moja ocena polskiej polityki jest cholernie negatywna... z reszta mowiac o nauce to badania naukowe od lat byly trzymane daleko pod kreska :-/

Amerykanskie rakiety Patriot, ktore stracaly Scud'y w trakcie wojen w Iraku wcale nie zostaly wymyslone przez amerykanow - to Polski projekt z tego co wiem... tylko ze nasza armia nie byla zainteresowana, wiec facet wzial patent, siedzi w USA i ma sie dobrze... Takich przypadkow jest duuuzo wiecej!

Off-Topic:
    Tak bardzo Polska stara sie czerpac przyklady z zachodu... ojjjj - to bedzie nas drogo kosztowac i bardzo zaboli!

Pogotowie - w Polsce w karetce jest lekarz... na zachodznie nie ma... lekarz jest w szpitalu a w karetkach sa ratownicy/medycy/sanitariusze - co prawda lepiej wyszkoleni niz nasi ale do lekarzy im daleko... W Polsce sie placi za wezwanie karetki jesli nie bylo takiej potrzby i to ma sens... idziemy za przykladami zachodu, redukujemy etaty... a zachod (np UK) stara sie jak moze aby w kazdej karetce poza stala zaloga do wezwania od razu jechal lekarz i chwala polski system bo u nas do wezwan jedzie lekarz - WOW!

Szkoly - tak samo - polski system edukacyjny jest wysoko ceniony... nie przez to jak jest kierowany ale za to jakich specjalistow ksztalci. Semestr studiow w UK to okolo 2-3 tysiace funtow i to w naprawde sredniej klasy uczelni... W Polsce jeszcze (przynajmniej oficjalnie) edukacja publiczna jest za free - choc tak na prawde to nie jest tak do konca jak sie mowi... Teraz czas spojrzec na to co sie w kraju dzieje - normalnie farsa jakas... jak system edukacji ma wygladac tak jak wg. planow Ministra Giertycha to moje dzieci nigdy w Polskiej szkole uczyc sie nie beda... chyba ze w polskojezycznej gdzies za granicami Polski bo balbym sie aby glupota i homofobia sie nie zarazily.

Ja wiem ze moje poglady sa radykalne, nie ukrywam ze aktualna polityka rzadu RP mi sie nie podoba... a przede wszystkim populistyczne poglady wiadomo kogo. To na prawde inaczej widac z tej strony granicy.

Wracajac do sluzb, bo o tym byla mowa... Polskie sluzby - hmmm... ze ujme to w staropolskim przyslowiu - cudze chwalicie, swojego nie znacie. To samo dotyczy naukowcow i badan ktore prowadza... to samo dotyczy bardzo wielu aspektow polskiej rzeczywistosci - tylko ze poza malymi grupami Polakow za granica, ktorzy promuja i zawsze beda promowac rodzimy kraj, nikt taka promocja nie jest zainteresowany - pokazujemy to co najgorsze a to co wartosciowe zostaje przemilczane albo zagluszone zachwytami jak to pieknie jest 'na zachodzie'... a gowno prawda bo tak pieknie nie jest!

Jak Polska nie bedzie sie promowac za granica to nikt za nas tego nie zrobi... Jak zapytacie o Enigme to sie dowiecie do kazdego anglika, ze to angilicy zlamali kod... a nie trzech polskich matematykow ktorzy uciekli z okupowanej europy i pracowali w osrodku w Bletchley Park... Tylko jeden znany mi rodowity anglik wiedzial o tym i nawet znal jedno z nawisk... TYLKO JEDEN!
    Niestety polskie wladze wola promowac sie w perspektywie skandalu, robiac polityczny cyrk na arenie krajowej i miedzynarodowej... no coz - ich decyzja, mam tylko nadzieje ze ta farsa szybko sie skonczy bo smieje sie z nas caly swiat... a jak w takich okolicznosciach podniesie sie temat naszych naukowcow, badan, odkryc czy nawet sluzb specjalnych to w calym gromkim smiechu reakcja rozmowcow jest jedna - "taaaak... jasne!".

Przepraszam za tak dlugi off-topic... mialo byc krotko i na temat a znowu wyszedl mi elaborat... moze ja powinienem rzeczywiscie usiasc i zaczac ksiazki pisac.

Domyślnie Podsumowanie

Celowo jako osobny post wiec wybaczcie...

Jako podsumowanie mojego poprzedniego postu...
    Polska to piekny kraj, ktory mnie wychowal, z ktorego wynioslem pewne tradycje i wartosci, ktorych prozno szukac na zachodzie.
    Najprosciej podsumowac to krotkim "Ubuntu" - http://en.wikipedia.org/wiki/Ubuntu_(ideology)#Meaning - wtedy dopiero mozna zrozumiec moj poprzedni post.