Pokaż wyniki 1 do 6 z 6

Temat: serwer do nauki

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie serwer do nauki

    Mam 2 komputery ruter neostrade chciałbym założyć serwer do nauki programowania. Czy z 2 komputera na kturym niebendzie serwera bende miał do niego dostęp.(Przygode z serwerem dopiero mam zamiar zacząć)

  2. #2

    Domyślnie

    To wszystko zależny od ciebie, jak to podłączysz, i co chcesz osiągnąć. W zasadzie to z twojego postu nie wiele wynika: ani nie wiadomo, na jakim systemie chcesz mieć ten serwer, ani do czego ma służyć.Programować można na Desktopie.

  3. #3

    Domyślnie

    Serwer byłby na linuxie (Apache) i chodzi mi oto czy z 2 komputera w domu bende miał dostęp do serwera do danych na tym serwerze i czy bende mugł go testować pod względem zabezpieczeń.

  4. #4

    Domyślnie

    Jeśli odpowiednio podłączysz to tak. np : kawałkiem skrętki łączysz 2 komputery. Na serwerze robisz maskarade / nat czy coś innego i podpinasz/konfigurujesz swoją siec. mrzesz zainstalować na serwerze np proftpd, sshd. \i będziesz mógł się połączyć z serwerem za pomocą protokoły ftp (Transfer danych) lub ssh (Zdalna praca na innym komputerze).
    Jedyne jakie masz ograniczenia to wyobraźnia.

    //ps : popraw błędy ortograficzne bo aż w oczy piździ

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Wszystko zalezy od tego jak chcesz to miec skonfigurowane

    Prawda jest taka ze nawet nie potrzebujesz 2 komputerow do tego, mozesz zawsze linuxa z apache'm postawic jako maszyne wirtualna na swoim dekstopie - mozesz do tego uzyc darmowych produktow, chocby vmware server albo virtualbox.

    Do testowania bezpieczenstwa aplikacji ogolnie wystarczy najczesciej 1 komputer, jak chcesz testowac tez bezpieczenstwo systemu operacyjnego serwera to 2 komputery lub 1 plus wirtualizacja.
    Ja w swoim domowym 'laboratorium' mam 2 serwerki na PC na ktorych dopiero chodzi vmware+virtualbox i dopiero tam wlasciwe serwery ktore testuje, do tego jeszcze jeden serwer Sun tez z wirtualizacja.

    Kwestia zasadnicza - na jakim poziomie jest Twoja aktualna wiedza? Czy bedziesz w stanie zbudowac sobie swoje labroratorium juz teraz? Czy chcesz koniecznie wydac ekstra kase (chocby na prad do drugiego komputera) - mi akurat sie udalo i caly ten sprzet udalo mi sie dostac za grosze, inaczej bym tyle tego nie zbieral
    Ostatnio edytowane przez TQM : 02-19-2009 - 09:49
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Podobne wątki

  1. Jaka książka do nauki c++
    By Astral55 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 08-11-2008, 15:20
  2. Włamanie na serwer
    By ramses in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 08-29-2007, 19:40
  3. ip + serwer = włamanie
    By seba8912 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 08-14-2007, 15:30
  4. Biblioteka Do nauki c++
    By TouchThis in forum C/C++
    Odpowiedzi: 5
    Autor: 06-29-2006, 05:20

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj