Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 33

Temat: Czy własny serwer musi być drogi?

  1. Domyślnie Czy własny serwer musi być drogi?

    Człowiek szybko sobie zdaje sprawę, że nie ma idealnych hostingów i trzeba zmierzać do posiadania własnego serwera żeby nie obudzic sie rano i zobaczyć zamiast własnych stron ten napis
    Jaki trzeba posiadac budżet na własny serwer nie zastanawiając się że nie będzie wydajny gdy w sieci zaczniemy odnościć powiedzmy jakiś średni sukses. 0d jakiego warto zacząć?

  2. #2
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    od czego zaczac? od poczatku.
    Kazdy system to lipa, pod x86 nie da sie napisac wydajnego systemu.

    Mozesz wrzucic linuxa+apache, ewentualnie dodac php+pgsql, i bedzie dzialalo dobrze dopuki jak to ujales nie zaczniesz odnosic sukcesow. Wtedy zaczna sie lagi, zwiechy, errory, i hacki jak nie jestes pro w unixie. Zdjac serwer http nie jest tak trudno, a jak jest jeszcze baza to banal.

    Odpowiadajac na twoje pytanie, mysle ze pentium4 + 1giga ramu da rade, dopuki 'ktos' nie bedzie sie nudzil, ani nie bedziesz mial 1000 klientow/sekunde.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Z praktyki... jak masz tylko statyczne pliki to taki serwerek jak mowi rip bedzie ok na dosc dlugo... predzej wyczerpiesz limi ruchu niz zajedziesz serwer - tzn myusialbys miec ponad 512 polaczen rownoczesnie aby apache zaczal zdycha a to i tak kwestia rekonfiguracji lekkiej i polknie wiecej

    jak chcesz php to dodaj nastepny 1GB ram - inaczej na produkcyjny serwer nie ruszaj... jak dodasz mysql dodaj nastepne 2GB RAM jesli strony maja byc oparte o baze - mysql lubi duzo zjesc zwlaszcza na zatloczonych serwerkach. Ogolnie najwiekszy spowalniacz to pozeracz pamieci to PHP i mysql bedzie :P

    Reszta zasobow jest ok... no i zainwestuj w dobre dyski twarde, koniecznie RAID1 albo RAID5 - dane sa bezcenne! Dobre backupy tez sa istotne... ogolnie - masa pracy aby serwer dzialal 'jako tako'
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    podsumowując:

    koszt dobrego symetrycznego łącza+koszt sprzętu+koszty backupow+wszelakie obowiazki trzymania logów,odpowiedzialności za dane, kosztów z tym związanych... to ja dziękuje postoję wole kupić dedyka....
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  5. #5
    Zarejestrowany
    May 2008
    Postów
    534

    Domyślnie

    A co z opcja parkowania domen?
    Tworze domenke na no-ip.com, i parkuje na hostingach.
    Zajade transfer tu, to przenosze tam, i tak w kolko

    Wlasnie mysle zeby swojego bota pod to podczepic, uwazacie ze to jest dory sposob?

  6. Domyślnie

    Wszystko warte przemyślenia wiadomo że są jakieś koszta i trochę roboty a w tym i nauki obsługi serwerów. A taką stronę też wytrzyma jak www.darkwarez.pl, czy tu o wiele droższy serwer potrzebny?

    A co się stanie jak nie będę miał danych logów itp...? Art. xx pozbawienia wolności do lat 15, kara grzywny.

    Fakt: większe obowiązki oraz większa niezależność. A koszta nie wiem (pentium4 nie liczę+ram, jednokrotny wydatek) ile chajsu symetryczne łącze i jakie za jaką cenę?

    Z satelity albo jakiś adsl 10 mb wystarczy? (jak nie mamy światłowodu)
    Czy to musi być osobne łącze do kompa i serwera? (sorry, poprostu nie znam bazy)

    Kurcze nie wiem bo nie miałem jeszcze serwera ale chcę go coraz bardziej...

    Dedyk napewno mniej roboty

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał xmen Zobacz post
    [...]
    le chajsu symetryczne łącze i jakie za jaką cenę?

    Z satelity albo jakiś adsl 10 mb wystarczy? (jak nie mamy światłowodu)
    To pytasz o symetryka czy asymetryka? ADSL to asymetryczne - np mozesz miec 8mbit download i 1mbit upload... SDSL to inny standard, inne modemy i inne ceny... jesli w UK 8mbit DL/512kB UL mam za powiedzmy od 20 do 50 funtow miesiecznie (zaleznie od detali technicznych itd), to 2mbit/2mbit symetryczne kosztuje nieco ponad 250 funtow/m-c.

    W Polsce kolega mial 40mbit na swiatlowodzie pociagniete i placil za to jakies hmmm lade pare tysiecy miesiecznie. Lacza symetryczne sa drogie i tyle.

    Chcesz miec serwer do zabawy i nauki - neostrada czy kablowka wystarczy, nawet jak masz dynamiczne IP to da sie to zrobic...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Jak znajdziesz sensowne rozwiazanie na tani serwer to daj mi znac bo sam czegos takiego szukam

    Jak masz wieksza stronke i to nonprofit to zaczynaja sie problemy. Zazwyczaj hosting nastawia sie na stronki firmowe itp. wiec virtuala wylacza ci stosunkowo szybko jak zaczne zbyt mocno orac maszynke. Ot taka filozofia firm upchac ile sie da na jednej maszynce i kosic kase

    Wlasny serwer czemu nie Sama maszyna nie jest az taka droga, skladaki raczej odradzam bo to nie sprawdza sie na dluzsza mete. Zreszta nawet skladajac na dobrych podzespolach wyjcie drozej niz DELL (ostatnio liczylem).

    Jak sie ma mniej kasy mozna na Alledrogo wyrwac jakiegos starego COMPAQ-a itp. ktore calkiem niezle sie spisuja. Jedyny wydatek to nowe dyski SCSI.

    No i w tym momencie pozostaje ci kwestja lacza, co przestaje byc tanim rozwiazaniem. Wszelkie lacza asymetryczne niezbyt sie sprawdza bo potrzebujesz wysylac ale w druga strone. W PL zaleznie jak potrafisz sie targowac ale jak bedziesz bral malo to 1Mbps wychodzi cholernie drogo.

    Nie bede wymienial nazw firm (w kazdym bac razie nie TPSA). 800-1200zl(zalezy jak sie potrafisz targowac) miesiecznie za 2Mbps.

    Inny przyklad 11000zl miesiecznie za 80Mbps (na STM1)... ceny oczywiscie netto.

    Brak swiatlowodu nie jest tutaj problemem, bo swiatlowodzik mozna podciagnac (i wbrew pozorom nie jest to drozsze od miedzi), a jesli bral bys net od TPSA to do sprzetu Cisco karty ATM na krotki dystans nie sa drogie. Tak samo jakiegos 7204/7206 (nie VXR) mozna poskladac za grosze. Sam ostatnio rozsprzedalem takie graty za psie pieniadze.

    Ale jak widac koszty lacza sa spore, umieszczenie gdzies wlasnego serwera wcale nie jest tansza. Dedyk na zachodzie to minimum 100$ miesiecznie i to za bardzo kiepska maszynke - ktora na nic wielkiego nie starczy. Zapcha ja wiekszy serwis uzywajacy PHP+MYSQL...

    Wiec rozowo nie jest i mi nic przynajmniej nie udalo sie wykombinowac.

    Do zabaw fakt wystarczy byle lacze...

    a czy musi byc drogi - nieraz nie. Tak swojego czasu mialem jak udalo sie postawic wlasna maszyne u pracodawcy Potem sie ucielo i tak sie juz bujam dlugi czas...
    Ostatnio edytowane przez tom : 08-14-2008 - 10:16

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Tak jak pisze tom - nowe dyski to podstawa... sprzet moze byc uzywany ale dyski trzeba wsadzac nowe bo nie problem postawic serwer i miec z nim ciagle problemy - trzeba postawic serwer i moc zapomniec :P Ja ostatnio dostalem od mojej firmy serwer Dell taki nizszego szczebla powiedzmy (obudowa midi tower) i w sumie i tak dodanie do niego RAM i 2 nowiutkie dyski (typowo serwerowe - maja zyc 2x dluzej niz normalne) kosztowalo mnie nie tak malo... ale za to oczekuje co najmniej roku spokoju.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. Domyślnie

    Nie no z tym łączem to przeginają, że nie ma na to innej alternatywy> Trzeba mieć dobrze prosperującą firmę/STRONĘ żeby sobie na to pozwolić - nie dla zwykłych smiertelników
    Ostatnio edytowane przez xmen : 08-16-2008 - 23:42

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Autor: 07-16-2008, 22:15
  2. Panowie to przestaje być śmieszne!
    By northdakota in forum Problemy/Skargi
    Odpowiedzi: 50
    Autor: 04-04-2008, 12:06
  3. Jak mam się dostać na własny chat?
    By hedVB in forum Hacking
    Odpowiedzi: 4
    Autor: 02-07-2008, 11:32
  4. Być hakerem...
    By LineageAbyss in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 61
    Autor: 09-15-2007, 12:53
  5. własny serwer
    By przemek12345 in forum Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 02-02-2007, 22:07

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj