Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: [troll] Facebook

  1. #1

    Exclamation [troll] Facebook

    Witam.
    Mam problem, ostatnio mojej znajomej, ciągle ktoś próbuje się włamać na konto na Facebooku . Podczas logowania, zostaje wyświetlony komunikat, dotyczący informacji o próbie zalogowania z innego miejsca, dokładniej Opola.

    Wraz z nią, domyślam się kto to może być, gdyż z tego samego "adresu" tj. Opole i ta sama ulica, włamano się na konto drugiej osoby, pisząc różne pierdoły o niej, w jej imieniu.

    Niby dla zabawy, jednak obrażało to zarówno ją, jak i otoczenie .

    Mianowicie, mam pytanie :
    Jak namierzyć dokładnie adres IP osoby która próbuje sie włamać, oraz jak można w taki sam sposób odgryźć się na osobach atakujących ? Jakie dane są do tego potrzebne ?

    Pozdrawiam
    Daynyn

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Upewnic sie ze haslo ktorego uzywa nie jest uzywane gdzies indziej jeszcze, ustawic autoryzacje SMS'owa jesli jest dostepna (FB w niektorych krajach to wprowadzil, nie wiem jak w Polsce bo nie mam w ogole konta na FB) aby mozna bylo odzyskac w razie czego. Mozna tez powiadomic FB ze ktos probuje sie wlamac - moze zrobia jakas notatke.

    Sam nic sie nie dowiesz bo nie masz dostepu do serwerow FB i nie znasz IP sprawcy. Nawet jakbys znal to co najwyzej dowiesz sie ze to z Opola co tez nic nie mowi - dokladnych danych nie uzyskasz.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    To z SMS jest też w polsce, i właśnie ta znajoma musi ciągle zmieniać hasło Ale wiadomo, to zaczyna być męczące, że ciągle np 4-5 razy dziennie hasło musi zmienić

    A wiadomo jak jest to możliwe aby włamali się na konto nie znając hasła ? ;>

    Wiem że są to osoby niedoświadczone w tych tematach, tzn nei są to jacyś hackerzy którzy są w stanie wydobyć informacje z bazy danych facebooka

    Czy możlwie że użyli do tego programu o nazwie BrutusAET2 ? ;>

    I czy ten program jest w stanie wgl coś takiego zrobić

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    Cytat Napisał daynyn Zobacz post
    Czy możlwie że użyli do tego programu o nazwie BrutusAET2 ? ;>

    I czy ten program jest w stanie wgl coś takiego zrobić
    nie i nie wiem skad wy bierzecie te informacje. ten program powstal kilkanascie lat temu i jest w sumie bezuzyteczny, skad wogole ludzie dowiaduja sie o takiej skamielinie? to dokladnie tak, jakbys pytal o windows 95 i chcial go sobie zainstalowac.
    War, war never changes.

  5. #5

    Domyślnie

    W takim bądź razie, jakim programem, bądź jaką em, techniką ? Można to zrobić ?

    Bo naprawde mnie to ciekawi

    A czas dopiec tym osobom, za to że obrażają publicznie, no dość sporo osób ...

  6. Domyślnie

    Zamiast koncentrować się na obronie, zajmujesz się wandalizmem.
    Żegnam.
    Zamykam.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    KOD_03
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj