Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Przy włączonym laptopie zamykam klapę laptopa czyli ekran stykam z klawiturą ?

  1. #1

    Domyślnie Przy włączonym laptopie zamykam klapę laptopa czyli ekran stykam z klawiturą ?

    Witam

    Przy włączonym laptopie zamykam klapę laptopa czyli ekran stykam z klawiturą ?

    Mam kilka pytań odnośnie zamykania góry laptopa czyli ekranu przy włączonym laptopie:

    1) Kiedy zamykam górę laptopa czyli monitor to komputer po kilku sekundach się wyłącza i świeci światełko zielone. Od czego te światełko zielone jest, czy od baterii czy też od zasilania które wyłączyłem ?

    2) Kiedy właczam ponownie laptopa to wszystko wraca do poprzedniego stanu

    3) Nie wiem czy laptop kiedy sam się wyłączy kiedy zamkne pokrywe laptopa czyli monitor i swieci zielona lampka chyba od zasilania które wyłączyłem kabel z gniazdka ?

    4) Ile godzin wyczymie laptop kiedy sam się wyłączy po zamknięciu klapy laptopa czyli monitora ?
    Ile godzin wyczymie zanim po uruchomieniu laptopa aplikacje które miałem wcześniej włączone znikną i będzie sam goły pulpit monitora ?
    Moja bateria w laptopie kiedy jest w 100% naładowana wytrzymie po zaniku prądu w sieci 30 minut.
    Ostatnio edytowane przez papi337 : 01-14-2009 - 02:25

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    goddamnit co za post :O

    po zamknieciu ekran nie styka sie zupelnie z klawiatura, komputer przechodzi w stan hibernacji, stad zielone swiatelko
    @pkt 2)
    no wiadomo, po to jest

    mozna to zmienic w ustawieniach, co ma sie dziac po zamknieciu laptopa
    - nie wiem ile "wyczymie" na hibernacji
    War, war never changes.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    litości.... i mądrości trochę...
    1) takie rzeczy próbuj znaleźć w manualu od lapka albo na forum producena ewentualnie jakim innym związanym ze sprzętem a jeśli już koniecznie tutaj chcesz zapytać (może akurat ktoś ma takiego) to podaj cholercia jakieś dane - marka model konfiguracja.... wróżek aktualnie na forum brak...
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dla uscislenia, nie hibernacja ale standby... RAM jest podtrzymywany z baterii laptopa, laptop jest wiec wlaczony, stad zielone swiatelko. Jak za dlugo bedziesz go tak trzymal to Ci sie wylaczy i tyle.
    Hibernacla powoduje zrzucenie zawartosci RAM na dysk i wylaczenie laptopa - proces odwrotny dzieje sie jak go wlaczymy... w hibernacji nic sie nie swieci i bateria nie jest w ogole uzywana.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Dla uscislenia, nie hibernacja ale standby... RAM jest podtrzymywany z baterii laptopa, laptop jest wiec wlaczony, stad zielone swiatelko. Jak za dlugo bedziesz go tak trzymal to Ci sie wylaczy i tyle.
    Hibernacla powoduje zrzucenie zawartosci RAM na dysk i wylaczenie laptopa - proces odwrotny dzieje sie jak go wlaczymy... w hibernacji nic sie nie swieci i bateria nie jest w ogole uzywana.


    1) Jeśli możesz to wytłumacz mi bardziej szczegółowo czym się różni hibernacja od stanu wstrzymania

    Bo według mnie z tego co powiedziałeś to hibernacja jest lepsza ponieważ laptop nie bierze prądu ani z baterii ani ze ściany czyli z sieci.
    A kiedy laptop jest w stanie wstrzymania to wtedy bierze prąd.

    2)Możesz mi wytłumaczyć co jest lepsze, czy stan wstrzymania czy hibernacja
    Mi zależy na tym żeby wyłączyć laptopa co najmniej na trzy dni z pięcioma uruchomionymi programami i żeby laptop nie czerpał prądu ani z baterii ani z sieci i po włączeniu laptopa te programy żeby były na pulpicie

  6. #6
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    wiesz jak działa pamięć RAM ?
    działa tak że jak nie ma prądu to kasują się dane na niej zapisane (pomijam tutaj myk z ciekłym azotem)

    więc podczas stanu wstrzymania ten prąd do pamięci RAM jest dostarczany...
    więc "ubywa" go z baterii / gniazdka

    podczas hibernacji wszystko co znajduje się w pamięci RAM zapisywane jest na dysk twardy który jest wolniejszy od pamięci RAM ale nie traci danych gdy odłączymy od niego zasilanie...
    więc w stanie hibernacji laptop nie pobiera prądu

    jak chcesz zostawić laptop aż na 5 dni to hibernacja.

    PS. w Google to nic o tym nie pisali tak przypadkiem ?
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Glowna roznica dla mnie jest taka, ze jak hibernuje to nie martwie sie o poziom naladowania baterii ale za to start zajmuje dluzej (lapek musi wczytac 2GB z dysku zanim pozowli cokolwiek zrobic). Jak robie wstrzymanie (standby) to start calosci zajmuje mi pare sekund.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Dziękuje wam wszystkim za pomoc teraz wiem jaka jest różnia miedzy hibernacją a wstrzymaniem. Powiem krótko wybieram hibernacje ponieważ laptop nie zużywa prądu ani z baterii ani z sieci i mogę laptopa wyłączyć na tyle dni ile mi się podoba i ustawienia bende miał takie jak przedtem czyli przed wyłaczeniem laptopa (uruchmione programy).

    1) Wiecie może dlaczego tak się dzieje że jak ja mam 512 RAM-u i kiedy wyłaczyłem laptopa na 5-godzin i chciałem go później uruchomić to uruchomienie laptopa z hibernacji trwało 5-minut ?
    2) A kiedy wyłączyłem laptopa w stan hibernacji i po minucie odrazu go włączyłem to uruchomił się w kilkadzieśiąt sekund bodajże w 30-sekund się uruchomił ?

    Wiecie dlaczego tak się dzieje między punktem pierwszym a punktem drugim ?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Kielce
    Postów
    1,767

    Domyślnie

    dlatego ze masz Viste ?
    Agencja reklamy kielce (mały kilkudniowy case pozycjonerski )

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał eMCe Zobacz post
    dlatego ze masz Viste ?
    Mam system Windows XP HOME.
    A dlaczego pytasz ?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. ekran logowania windows i zmiana opisu gg
    By lamcpp in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 12-23-2008, 09:56
  2. Czy magnes może leżeć na laptopie ?
    By papi337 in forum Wardriving
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 11-11-2008, 19:14
  3. Odpowiedzi: 12
    Autor: 10-17-2008, 23:45
  4. Podsłuch W Laptopie
    By WarezTree in forum Security
    Odpowiedzi: 9
    Autor: 09-23-2008, 14:09
  5. Czany ekran+slackware12
    By bartek4833 in forum Linux
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 10-16-2007, 20:35

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj