Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: "Brute force" na aplikacje konsolowe.

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie "Brute force" na aplikacje konsolowe.

    Witam
    Uczę się c++ od niedawna, jestem na etapie programowania strukturalnego.
    Bawię się obecnie w szyfrowanie/deszyfrowanie własnych programików konsolowych w tym że języku.
    Wrzucam na początek kodu hasło, jego zapis motam jak tylko się da, a potem próbuję odczytać hasło ze skompilowanej aplikacji np wyciągając kod w postaci assemblera.
    Proste szyfry (coś ala "cezar" etc..) bez problemu dało się rozkminić nawet bez znajomości asm, (pewne rzeczy po prostu rzucają się w oczy), ale bardziej złożonych już nie jestem w stanie.
    Myślę teraz nad stworzeniem" łamacza haseł" do takich właśnie rzeczy, wykorzystujący atak "brute force".
    Miałby on po krótce wyglądać tak:
    1. Program otwiera zabezpieczoną aplikację.
    2. Generuje hasło (wedle podanych wcześniej kryteriów).
    3. Wpisuje Hasło do zabezpieczonej aplikacji.
    4. Sprawdza reakcje aplikacji. (np. jeśli zostanie zwrócony napis "zle haslo" wróć do kroku 2 generując inne hasło, jeśli coś innego np"brawo", zapisz hasło w notatniku i zakończ działanie.

    Byłbym w stanie napisać program generujący kolejne hasła (wedle dowolnych kryteriów), natomiast nie wiem jak zrobić aby wypisywał je właśnie w zabezpieczonej hasłem aplikacji i tam sprawdzał jej reakcje.
    Może ktoś wrzucić odpowiedzialny za to kod? Ewentualnie wskazać co trzeba opanować do tego celu.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Lotr : 01-08-2011 - 20:56 Powód: literówka

  2. #2

    Domyślnie

    Naucz się potoków albo Console IO które udostępnia stan in/out do innej konsoli.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj