Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Dziennik elektroniczny

  1. #1

    Domyślnie Dziennik elektroniczny

    Od jakiegoś czasu piszę w C# i w celu podszkolenia swoich umiejętności piszę Dziennik elektroniczny. Jeśli ktoś nie wie co to takiego, już tłumaczę: jest to odpowiednik dziennika szkolnego, tyle, że w wersji elektronicznej, tj. komputerowej.
    I tutaj pytanie do was:
    Co sądzicie o takiej rzeczy (zapewne wielu z was chodzi jeszcze do szkoły, a może nawet ktoś jest nauczycielem)? Czy, jak już ją napiszę, opłaca się wykupić licencję i zacząć rozprowadzać towar po szkołach? Ma to jakąś szanse na zainteresowanie placówek?

    Dodam jeszcze, że będzie to działać na zasadzie klient-serwer, gdzie klienckie aplikacje instalowane będą na komputerach w klasach, a na serwerze znajdować się będzie baza danych.

    Liczę na wasze sugestie, wypowiedzi i propozycje

    PS
    Jeśli to niewłaściwy dział to proszę o przeniesienie, po prostu nie pasował mi do żadnego z obecnych na forum.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2009
    Skąd
    ke?
    Postów
    162

    Domyślnie

    Hmm, za dużego doświadczenia to ja nie mam (jak zawsze).
    Ale żeby wzbudzić zainteresowanie program musi być ciekawy i prosty w obsłudze, a jeśli ma to działać na zasadzie klient - serwer to musi być też bezpieczne (właściwie te rzeczy są wymagane przy każdym poważnym programie).

    Z tego co wiem to dzienniki elektroniczne już są w niektórych szkołach rozprowadzane przez jakieś/ąś firmy/e.

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. Bezpieczenstwo i gwarancja ze tylko UPRAWNIENI nauczyciele moga modyfikowac dane!
    2. Uzytecznosc... ja bym to zrobil jako aplikacja z interfejsem WWW bo to kazdy wie jak uzywac...
    3. Pamietaj aby dodac loginy dla rodzicow aby mogli podgladac oceny swoich pociech

    Aby wprowadzic takie cos do szkol musialbys chyba dogadac sie najpierw z kuratorium oswiaty a pozniej z dyrektorami szkol... to nie jest tak ze szkoly moga robic co chca a nauczyciele na pewno nie beda prowadzic 2 dziennikow na raz ;-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    No fakt, o kuratorium nie pomyślałem. Teraz mi sie to nie wydaje już takim dobrym towarem hehe
    Ale mimo wszystko go dokończe, bo przy okazji podszlifuję swoje umiejętności

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    C:\Perl\bin
    Postów
    1,578

    Domyślnie

    imo takie cos ma sens tylko via www, ale powodzenia.
    War, war never changes.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj