Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Rijndael - implementacja

  1. #1

    Domyślnie Rijndael - implementacja

    Witam,

    w zasadzie to nie iwem czy to odpowiednia kategoria do tego postu.
    Anyway:
    Interesuje mnie implementacja algorytmu Rijndael w c/c++. Chodzi mi o pełną implementację, tj obsługującą rozmiar bloku 128,192 i 256 bitów. Niestety zarówno crypto++, jak i botan implementują tylko aes, czyli rozmiar bloku jest fixed. Szukałem rozwiązania przez jakiś czas, niestety bez skutku.

    Może ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem i zna jakąs bibliotekę/klasę, która posiada zmienny rozmiar bloku. Niem usi to koneicznie być w c/c++, szyfrowanie można przenieść na osobny wątek. Proszę o jakieś propozycję.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jul 2008
    Skąd
    /dev/random
    Postów
    556

    Domyślnie

    Cytat Napisał ojciec Zobacz post
    Witam,

    w zasadzie to nie iwem czy to odpowiednia kategoria do tego postu.
    Anyway:
    Interesuje mnie implementacja algorytmu Rijndael w c/c++. Chodzi mi o pełną implementację, tj obsługującą rozmiar bloku 128,192 i 256 bitów. Niestety zarówno crypto++, jak i botan implementują tylko aes, czyli rozmiar bloku jest fixed. Szukałem rozwiązania przez jakiś czas, niestety bez skutku.

    Może ktoś z Was zetknął się z podobnym problemem i zna jakąs bibliotekę/klasę, która posiada zmienny rozmiar bloku. Niem usi to koneicznie być w c/c++, szyfrowanie można przenieść na osobny wątek. Proszę o jakieś propozycję.
    Kiedys na http://www.codeproject.com cos widzialem.

    A musi to byc Rijndael ? IMHO o wiele ciekawszy jest Twofish, chyba ze musisz wybrac z jakis wzgledow oficjalny standard

    Zreszta Rijndael nie jest trudny w implementacji, a wszystko co potrzeba do napisania jest dostepne w necie...
    Ostatnio edytowane przez tom : 11-27-2009 - 15:17
    --
    ToM's Super Fix IT "No Fucking Problem"

Podobne wątki

  1. kodowanie slownikowe implementacja w C
    By kosiarz in forum C/C++
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 06-22-2009, 10:01
  2. Odpowiedzi: 12
    Autor: 08-01-2007, 21:28

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj