Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Bitcoin, spekulacja czy przyszłość

  1. #1

    Domyślnie Bitcoin, spekulacja czy przyszłość

    Mam nadzieję że tutuł będzie się dobrze pozy****wał.. Zapraszam do wymóżdżeń.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym powiedzial ze BTC juz nie zniknie, dawno przeszedl poza punkt pewnej egzystencji nawet jesli sektor finansowy tego nie chce uznac. Banki osrzegaja przed BTC bo nie sa w stanie go kontrolowac ani spekulowac nim tak jakby chcieli - skoro kazdy moze handlowac nawet na zasadzie wymiany na cos innego i sprzedaniu spowrotem z profitem lub strata (czyli jak akcje i inne instrumenty finansowe) to banki nie maja takiej kontroli juz - ten rynek nie jest regulowany.

    Do tego definitywnie na aktualnm etapie rozwoju BTC jest czysta spekulacja... :-)
    Moze zostanie uznany za walute przez rzady i banki gdy wachania ceny spadna ale na razie sie na to nie zapowiada.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Dni mijają a na forum dalej o tym cisza, więc ja o tym wspomnę.

    Słyszał ktoś o upadku MtGox?
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Trudno nie slyszec chyba ze zyjesz pod jakims kamieniem schowany.
    W ubieglym tygodniu MtGox oglosil upadlosc (bankrutctwo) a dzisiaj wyszlo na jaw jak dzialali, ze nie uzywali zadnego systemu wersjinowania kodu - edycja szla na jedynej kopii jaka mieli... do tego kod zrodlowy zostal wyssany przez cholernych hakerow lol i fragment opublikowany. Do tego osoba ktora wyciagnela dane, powiedziala ze ma jeszcze 20GB, w tym skany paszportow itp klientow oraz dane pracownikow - sprzeda calosc za 1BTC.

    Wydaje mi sie ze banka mydlana peka i choc crypto do dobry pomysl, wykonanie ma pewne problemy i to nie tyle w samym BTC czy LTC i podobnych ale w systemach otaczajacych/wspierajacych, takich jak gieldy.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    I bardzo dobrze, niech pęka. Tak się składa, że znam się co nieco nad analizą wykresów giełdowych itp. Z doświadczenia wiem, że na pękających bańkach idzie nieźle zarobić. Nawet nie widząc żadnego wykresu ceny BTC idę o zakład, że właśnie spanikowane bydło wyprzedaje swoje bitcoiny za grosze. Szkoda, że nie mam pieniędzy na zainwestowanie. Gdybym miał, to właśnie uważnie śledziłbym cenę i szukał dobrego momentu na zakup. Pęknięte bańki mają to do siebie, że jak ludzie wreszcie się opamiętają, cena idzie w niewiele mniejszym tempie do góry, co jeszcze niedawno szła w dół. Taki urok zachowania swołoczy.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W ekonomii nazywa sie to efektem owczego pedu
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    A teraz bezczelnie skasuje przewagę informacyjną TQM'a i zdradze że ma on tytuł z ekonomii właśnie. Hyhyhy...

  8. #8
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Tak się składa, że zachowanie cen przeróżnych dóbr więcej ma wspólnego z psychologią, niż ekonomią primo, wykształceniem TQM chwalił się już w innym temacie secundo, jestem z zawodu handlowcem, więc jaką przewagę tercjo?
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    +1 efekt owczego pedu to czysta psychologia bo z ekonomicznego punktu widzenia taki zachowanie nie ma sensu :-P
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj