Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Przywrócenie bazy danych

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1

    Domyślnie Przywrócenie bazy danych

    Witam, mam pytanie dotyczące włamania się na stronę www, do bazy danych. Jeśli ktoś użył sql injection i narobił bałaganu na serwerze,(np. zmienił hasło dostępu itp..) , to w jaki sposób można przywrócić bazę danych z powrotem ? Jak jest przykładowa zrobiona kopia bazy danych , to czy można przez wgranie tej kopii danych przywrócić baze danych po działaniu sql injection? Pozdrawiam

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    nie po, tylko to co bylo przed - kopia jest w konkretnym momencie w przeszlosci i takie dane ma... dlatego warto robic kopie automatycznie i trzymac iles ostatnich, w razie rozwalenia bazy mozna zawsze zrobic kopie recznie, wgrac ostatni dobry backup i dograc recznie rekordy dodane po ataku jesli wiemy ze sa dobre... albo po prostu wrocic do starszej wersji.

    Kopia nie przywroci tego co zostalo zrobione PO jej zrobieniu, bo niby jak?

    P.S.
    Ja trzymam codzienne kopie minimum pol roku - taka mam zasade.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    nie po, tylko to co bylo przed - kopia jest w konkretnym momencie w przeszlosci i takie dane ma... dlatego warto robic kopie automatycznie i trzymac iles ostatnich, w razie rozwalenia bazy mozna zawsze zrobic kopie recznie, wgrac ostatni dobry backup i dograc recznie rekordy dodane po ataku jesli wiemy ze sa dobre... albo po prostu wrocic do starszej wersji.

    Kopia nie przywroci tego co zostalo zrobione PO jej zrobieniu, bo niby jak?

    P.S.
    Ja trzymam codzienne kopie minimum pol roku - taka mam zasade.
    Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie dotyczące tego tematu....Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Dec 2018
    Skąd
    Croatia
    Postów
    17

    Domyślnie Przywrcenie bazy danych

    Czy COIA nie martwi duzy udzial baz danych typu ISIS?
    Czy planowana jest konwersja z tej bazy na nowoczesniejsza typu SQLite, albo Firebird?

    Scalarvector

  5. #5

    Domyślnie

    Pytanie, kiedy była utworzona ostatnia kopia bezpieczeństwa.
    Czy dane były na bieżaco aktualizowane? Jeśli tak, warto zwrócić się do firmy, która odzyska dane.

    https://www.virtline.com/bezpieczens...ezpieczenstwa/

    Niezbędne jest cykliczne wykonywanie kopii zapasowych, aby uchronić się przed podobnymi przypadkami w przyszłości. Zaleca się automatyczne ustawienie tworzenia backupów.
    Dodatkowo warto zaopatrzyć się w serwer NAS, na którym będa zapisywane podwójne kopie.
    Bardzo dobre rozwiazanie w przypadku niesprawności jednej z nich.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj