Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Asembler na platformy mobilne ???

  1. #1

    Domyślnie Asembler na platformy mobilne ???

    Chciałbym napisać jakiś programik który miałby się wykonać na moim telefonie. Niby nie problem jednak chciałbym to zrobić w asemblerze z wiadomych względów. Pomijając architekturę takiego przykładowego aparatu to czy jest jakiś format pliku wykonalnego który działałby na wszystkich telefonach ? Kolejna sprawa to kompilator - skąd wziąć i jak to wszystko działa ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Nie ma... kazda platforma ma swoje formaty...
    Na komorkach nie wiem co dziala dokladnie, na WinMobile jest C# z tego co wiem, na Apple masz Objective-C i musisz uzywac narzedzi Apple albo aplikacji nie bedziesz mogl wystawic na iTunes Store, do Androidow jest Java... kompilatory i narzedzia zwlaszcza do tych ostatnich dostarcza producent (Microsoft, Apple, Google). Zobacz na 'developer program' dla konkretnej platformy.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Na androida można jeszcze pisać w językach skryptowych. Jest do tego środowisko, które uruchamia te skrypty Android Scripting Environment (ASE). Aczkolwiek demon szybkości to nie jest
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.1
    GCS D- s: a--- C+++>++++ UL P+>+++ L++ E--- W+>++ N+ w--- M- V-
    PS+ PE Y+ PGP++ t 5 X R tv b++ DI++ D G e->+++ h!
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  4. #4

    Domyślnie

    No nie! Proszę Państwa, C# i Objective-C, a tym bardziej języki skryptowe to nie żadne asemblery. Asembler to język, w którym jedno polecenie odpowiada zasadniczo jednemu rozkazowi procesora. Każdy procesor ma swój zestaw rozkazów. Poszukaj o Architekturze ARM, albo szerzej o systemach wbudowanych(ang. embedded systems).

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    kwaker - masz racje co do ASM ale... jaki OS dziala na danej platformie i jakie aplikacje mozesz odpalac?

    Widziales aby aplikacje napisane w ASMie poszly na Androidzie albo iOS'ie? Ja nie widzialem a uwierz mi sporo szukalem na ten temat. Cos mi swita ze ASE na androidzie mialo chyba emulator jakis ale to by bylo tyle w temacie.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czytanie ze zrozumieniem ma przyszlosc, wiec przeczytaj jeszcze raz co napisalem.

    Jest assembler na ARM i dziala doskonale, ale napisz teraz aplikacje w assemblerze na wlasciwy model ARMa i odpal go pod iOS albo Androidem. Wiesz jak to zrobic? Ja nie wiem.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    TQm podejrzewam nawet, że ten asm jest raczej na potrzeby napisania języka wysokiego poziomiu lub samych producentów. Nie widzę specjalnie sensu pisania czegoś w asmie jak ma się do dyspozycji Obj. C na Appla.

  9. #9

  10. #10

    Domyślnie


    też tak mi się wydaje - pewnie konwertują masę skryptów albo źródeł C exploitów na asemblera - tylko właśnie nie wiem po co

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj