Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: asembler

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Domyślnie asembler

    witam wiem ze juz byly takie tematy ale potrzebyje by ktos mnie poprowadzil za reke w rozpoczeciu nauki asm
    nie wiem od czego zaczac
    mianowicie potrzebuje jakiegos dobrego kursu pod windows
    szukalem lecz znalazlem pod bios i linuxa, i nic ciekawego pod windows
    nie wiem jakie sa rozniece pomiedzy asm w linuxie i windowsie ale wolal bym dla windowsa
    jesli znacie jakies kursy asm pod windowsa to zapodajcie tylko najlepiej po polsku z wiadomych przyczyn
    aha i nie proponujcie mi videoartow z uw-team- nic z tego nie czaje a facet kiespsko tlumaczy jak dla poczatkujacych

  2. #2

    Domyślnie

    Ja naukę assemblera rozpoczynałem od RE(Inżynieria Wsteczna), skąd nauczyłem się bardzo dużo instrukcji, następnie korzystałem z kursu Art Of Assembler gdzie było wszystko dokładnie opisane, jest tam dużo teorii która znacznie ułatwia naukę. Potem już nic się nie uczyłem, wykorzystywałem go w technikach jak pisanie shellcodów czy też w inline asm czyli stosowałem go we wstawkach w języku "C" co znacznie ułatwiło uzyskanie adresu wskaźnika stosu(ESP) i nie tylko. Assembler służy bardzo często do wykonywania ataków jak stack overflow, heap overflow czy też słynny buffer overflow, gdzie jest on chyba niezbędny.

  3. Domyślnie

    no i wlasnie te ataki sa dla mnie motywacja do nauki asm
    no z kursu reverse craft z uw-team nic nie rozumiem i zostawilem to na pozniej bo narazie chce asm troche podstawy poznac a ty uczac sie inzynierii wstecznej korzystales z tych videoartow? czy z czegos innego

  4. #4

    Domyślnie

    Ja uczyłem się assemblera dzięki analizie kodu zdessasemblowanego softu. Gdy jakaś z instrukcji była mi niezrozumiała korzystałem z google gdzie było to ładnie opisane. Dodatkowo w RE pisałem małe programiki w assemblerze np w celu odgadnięcia hasła, przykładowo:

    ror - instrukcja podkręcania bitów w prawo
    rol - tą instrukcję musiałem zastosować odwrotnie do ror by uzyskać hasło.
    i tak z każdą instrukcją, tyle że nie ze wszystkimi było na tyle prosto

  5. Domyślnie

    ja chyba jednak wole przerobic najpierw kurs

  6. #6

    Domyślnie

    znalazłem:
    Kod:
    http://www.arl.wustl.edu/~lockwood/class/cs306/books/artofasm/toc.html
    teoria jest ważna, nie omijaj jej.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj