Złodzieje on-line zarabiają na masakrze w Virginia Tech

Masakra na uniwersytecie Virginia Tech stała się pożywką dla internetowych złodziei, którzy rozsyłają e-maile zawierające linki do stron na których mają znajdować się nagrania video z miejsca zdarzenia. Niestety wiele z tych stron zawiera złośliwe oprogramowanie, które służy do kradzieży danych, szczególnie informacji o kontach bankowych.

Graham Cluley - specjalista w dziedzinie oprogramowania antywirusowego, aktualnie starszy konsultant techniczny w firmie Sophos - skomentował "Hackerzy nie mają żadnych skrupułów w wykorzystywaniu do własnych celów tragedii innych ludzi".

Źródło: metro.co.uk

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy - jako to określają media 'hackerzy', wykorzystują aktualne wydarzenia na świecie do atakowania ciekawskich użytkowników sieci. W ostatnich miesiącach obserwowaliśmy już podobne zjawiska. Najgorsze chyba jest jednak to - jak wynika z moich obserwacji zachowania użytkowników w sieciach firmowych i korporacyjnych - bardzo często zanim odbiorcy wiadomości sami spróbują wejść na wskazaną stronę, roześlą podejrzaną wiadomość do co najmniej kilku zaprzyjaźnionych osób. W tym wypadku nieświadomie pomagają złodziejom i rozsyłają SPAM - ku radości złodziei oczywiście.