Wrocławska Policja zamyka piracki serwer

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 28-letniego mieszkańca Wrocławia, który za pośrednictwem serwera FTP udostępniał odpłatnie pirackie oprogramowanie, filmy i pliki muzyczne, czyniąc sobie z tego procederu stałe źródło dochodu.

Mężczyzna był całkowicie zaskoczony zatrzymaniem. Okazało się bowiem, że na wypadek namierzenia przez policjantów, zabezpieczył się, prowadząc swoją działalność ze swojego mieszkania, gdzie znajdował sie komputer z całkowicie legalnym oprogramowaniem. Sedno jednak tkwiło w tym, że w drugim, udostępnionym w tym celu mieszkaniu, znajdował się inny, właściwy komputer, z kilkunastoma dyskami twardymi, dzięki któremu sprawca założył serwer, którym administrował i łączył sie ze swojego mieszkania. Służyło do tego specjalne oprogramowanie.

Przy okazji rozpracowywania działalności 28-latka, policjanci trafili też na właściciela mieszkania, w którym znajdował się komputer z serwerem i nielegalnymi treściami. Właściciel ten umówił sie ze sprawcą, że w zamian za udostępnienie swojego mieszkania będzie ściągał z serwera interesujące go treści bezpłatnie i w sposób nieograniczony. Mężczyzna ten został również wczoraj zatrzymany. Obecnie postępowanie w powyższej sprawie prowadzi Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Źródło: Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu