Wrocław: Kolejny oszust internetowy w rękach policji

Policjanci Sekcji dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 30 - letniego mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o oszustwa internetowe. Sprawca poprzez aukcje internetowe oferował do sprzedaży wysokiej klasy telefony komórkowe oraz akcesoria telefoniczne po bardzo atrakcyjnych cenach. Osoby, które wygrały licytację wpłacały na wskazany rachunek pieniądze, jednakże zamówionego towaru nigdy nie otrzymały.

Mężczyzna został zatrzymany w godzinach rannych, w wynajmowanym mieszkaniu. Był kompletnie zaskoczony. Funkcjonariusze zabezpieczyli na miejscu komputer oraz dokumentację świadczącą o przestępczej działalności. Poszczególne transakcje opiewały średnio na kwotę około 600 zł. Jak ustalili policjanci oszust naciągnął w ten sposób co najmniej 26 osób na kwotę nie mniejszą niż 20 000 zł.

Zatrzymany nigdzie nie pracuje, ani się nie uczy. Wcześniej był już notowany za oszustwa. Za czyn, którego się dopuścił grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego. Wobec mężczyzny zastosowano poręczenie majątkowe w kwocie 15 000 zł.

Źródło: Komenda Główna Policji