WGA znów złamane

Jak donosi niejaki Aaaz na łamach swojego bloga, opublikował notkę, w której wyjaśnia jak WGA można ominąć korzystając z... innego narzędzia Microsoft.

Microsoft od pewnego czasu wprowadzenia usługi Windows Genuine Advantage, pozwalającej wykryć czy na komputerze użytkownika zainstalowana jest legalna wersja Windows, w internecie można było przeczytać komentarze wielu osób, którzy mając nielegalną kopię nie są zadowoleni z takiego "utrudniania życia" przez Microsoft. Dlatego wielu „dociekliwych użytkowników” szuka luk i omija kolejne poprawki do WGA, a Microsoft jak do tej pory nie radzi sobie z tym problem.

Przypomnijmy, że kilkadziesiąt godzin po uruchomieniu przez Microsoft systemu weryfikacji legalności kopii Windows (25 lipca 2005 r.), pojawiły się informacje, w jaki sposób obejść zabezpieczenie firmy z Redmond. Jak się okazało, system Windows Genuine Advantage został w dość prosty sposób złamany – aby obejść zabezpieczenia Microsoftu, należało na stronie Microsoftu wpisać w pasku adresów odpowiednią sekwencję poleceń.

Produkty objęte programem WGA obejmują wszystkie wersje systemu Microsoft Windows XP oraz system Microsoft Windows 2000 Professional. Program WGA nie obejmuje systemu Microsoft Windows Server 2003, Microsoft Windows Millennium Edition oraz Microsoft Windows 98.

Więcej informacji - Blog Aaaz