Wchodziłeś na Wareza? Twoje konto na Twitterze jest zagrożone!

twitter.png
Twitter poprosił użytkowników o zresetowanie haseł. Początkowo sądzono, że to przez ataki typu phishing. We wtorek Twitter napisał, że atak był o wiele bardziej przebiegły oraz opracowany.

Hakerzy przejęli strony oraz fora z Torrentami i ukryli w nich backdoory. Poczekali aż te strony się będą miały więcej użytkowników oraz więcej szczegółów logowania.

Te dane do logowań posłużyły do włamań na konta takich stron jak np. Twitter. Z racji że wielu ludzi zakłada takie same loginy oraz hasła na wielu witrynach atak częściowo się udał.

"Ludzie korzystają w dalszym ciągu tego samego e-mailu oraz hasła do różnych stron" pisze dyrektor Harvey Del of Trust and Safety na Twitterze. "Zalecamy używać innego hasła do każdej usługi w której się rejestrujecie" dodaje.

Źródło: theregister.co.uk

Odpowiedzi

No Avatar
DarK (niezweryfikowany) on 04.02.2010, 11:20
I tu się kłania brak wiedzy na temat bezpieczeństwa, bądź po prostu lenistwo. Wiele razy spotkałem się z sytuacją typu "mam jedno hasło do wszystkiego bo łatwiej zapamiętać". Ludzie po części sami są sobie winni, a hakerzy od czasu do czasu "pokazują tylko, że dany problem istnieje i jest on nie małym zagrożeniem". Może z upływem czasu sytuacja i świadomość ludzi zacznie się zmieniać... Pożyjemy zobaczymy

No Avatar
Maciej Duda on 05.02.2010, 13:52
Sytuacja się nie zmieni dopóki Internauci nie zaczną poważnie traktować komputerów i Internetu. Do tego trzeba dorosnąć, a Internet jest bardzo młody i nadal jest traktowany po macoszemu.

No Avatar
Bartosz Wącior on 05.02.2010, 20:10
Przyspiesza edukacje utrata pieniędzy z: konta,e-maila, komunikatora czy profilu na jakimś portalu. Nic na siłę. Trzeba cierpliwe tłumaczyć ,jak do dzieci :) A Ci,którzy z własnej woli wykluczają się są jak ktoś kto nie chce czytać książek w czasach Gutenberga.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.