Uwaga na fałszywe kodeki zCodec !!!

Specjaliści z firmy Panda Software ostrzegają przed nowym zestawem kodeków, który rzekomo oferuje 40 procentowy wzrost jakości odtwarzania filmów. W rzeczywistości, aplikacja o nazwie zCodec jest groźnym koniem trojańskim zagrażającym bezpieczeństwu danych użytkownika. Kodek dostępny jest na...

Trojan znany jest pod nazwami Adware/ZCodec i Adware/EMediacodec. Oprogramowanie jest do tej pory dostępne za darmo do pobrania z witryny zcodec.com - Ale oczywiście odradzamy ściąganie tego kodeka !!!

Trojan jest złośliwym oprogramowaniem adware, które potrafi pobierać i uruchamiać pliki z internetu. Zmienia on wpisy w serwerach DNS tak, że gdy użytkownik kliknie na wyniki podane mu przez wyszukiwarkę internetową przekierowywany jest na inny serwer. W ten sposób twórca szkodliwego kodu zarabia na liczbie wejść na daną stronę lub też wykorzystuje ją do kradzieży poufnych danych. Trojan próbuje również uzyskać dostęp do komputera o określonym IP, a następnie pobrać złośliwe oprogramowanie. Jednym z pobieranych programów jest trojan Ruins MB, który używa techniki rootkitów do ukrycia się w systemie. Ruins MB pobiera kolejne szkodliwe pliki, a czasami bez przerwy wyświetla reklamę internetowego kasyna z propozycją zainstalowania odpowiedniego oprogramowania.