Udostępniał nielegalnie prawie 3 terabajty danych

Dolnośląscy policjanci zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o nielegalne uzyskiwanie i rozpowszechnianie, miedzy innymi, programów komputerowych.

13 marca 2007 r. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali 27-letniego mężczyznę, mieszkańca Wrocławia, podejrzanego o nielegalne uzyskiwanie i rozpowszechnianie programów komputerowych, filmów, gier i muzyki.

Zatrzymany mężczyzna, będąc społecznym administratorem jednej z lokalnych sieci internetowych we Wrocławiu, uruchomił serwer przy pomocy, którego udostępniał innym osobom programy komputerowe, filmy, gry i muzykę. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli serwer z ośmioma dyskami twardymi o łącznej pojemności 2,7 terabajtów oraz ponad 500 płyt CD i DVD z nielegalnie skopiowanymi filmami i oprogramowaniem. Co ciekawe zatrzymany mężczyzna nie pobierał żadnych opłat za dane, które udostępniał w sieci.

Za uzyskiwanie i rozpowszechnianie bez zgody osoby uprawnionej cudzych programów komputerowych, grozi odpowiedzialność karna pozbawienia wolności do lat 2.

Źródło: Komenda Główna Policji