Trend Micro: usługa ochrony przed botnetami

Firma Trend Micro, producent zabezpieczeń przed zagrożeniami z Internetu zapowiedziała nową usługę, która ma wspomagać duże organizacje i usługodawców internetowych (ISP) w walce z sieciami maszyn zombie, znanymi po nazwą botnetów.

Nowa usługa, o nazwie InterCloud, przeznaczona jest do walki z botnetami, szybko zmieniającymi się sieciami wrogich komputerów wyprowadzających ataki DoS, kampanie spamowe, kradnących tożsamość czy prowadzących inne szkodliwe działania. Nowa usługa InterCloud opiera się w części na nowym serwerze DNS, który pozwala firmie agregować podejrzane dane i powiadamiać o systemach hostowych, które mogą być zainfekowane przez programy bot.

Trend Micro jest globalnym liderem wśród producentów oprogramowania antywirusowego. Oferta Trend Micro zawiera wszechstronne rozwiązania antywirusowe, antyspamowe, antyspayware'owe, antyphishing'owe oraz urządzenia umożliwiające bezpieczne korzystanie z Internetu. Firma jako pierwsza przeniosła ochronę antywirusową z poziomu stacji roboczej na poziom serwera i bram internetowych.

Realizacja: SIPLEX Studio