Trend Micro przejmuje firmę humyo

20090421160833_trend-micro-logo.pngTrend Micro, jeden z największych na świecie dostawców rozwiązań do zabezpieczania treści internetowych, poinformował o podpisaniu ostatecznej umowy przejęcia firmy humyo. Firma ta, z siedzibą w Leeds w Wielkiej Brytanii, specjalizuje się w internetowych systemach pamięci masowej i synchronizacji danych. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Firma humyo, obecnie jeden z największych dostawców internetowych systemów pamięci masowej, oferuje łatwe w obsłudze, ale zaawansowane pod względem technologicznym rozwiązania. Ich użytkownicy wykorzystują automatyczną synchronizację danych w plikach do tworzenia bezpiecznych internetowych centrów pamięci masowej obejmujących wszystkie komputery i urządzenia podłączone do Internetu. Rozwiązania humyo pozwalają również sprawnie porządkować i organizować dane bez konieczności ręcznego przenoszenia plików pomiędzy komputerami, które jest nie tylko czasochłonne, ale naraża też użytkownika na utratę danych. Klienci i małe firmy mogą chronić ważne pliki, uzyskiwać do nich dostęp i udostępniać je innym w dowolnym miejscu i czasie za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Opcjonalnie można również pobrać system kliencki, który synchronizuje pliki we wszystkich komputerach i zapewnia dostęp do usługi humyo za pośrednictwem dodatkowego dysku twardego na komputerze PC nawet wtedy, gdy nie jest on połączony z Internetem.

Ekspansja na rynku

Przejęcie firmy humyo umożliwi Trend Micro rozszerzenie oferty zabezpieczeń dla klientów indywidualnych i małych firm o systemy bezpiecznego tworzenia kopii zapasowych, odtwarzania danych po awarii i stałego dostępu do danych. Firma analityczna IDC przewiduje, że w latach 2009–2011 średnia roczna stopa wzrostu rynku internetowych systemów pamięci masowej i tworzenia kopii zapasowych wyniesie 25%. Dzięki połączeniu z Trend Micro, wieloletnim liderem w dziedzinie rozwiązań zabezpieczających, obecni użytkownicy produktów i usług humyo zyskają dostęp do dodatkowych zabezpieczeń treści internetowych i będą mogli tworzyć nowe funkcje. Dziś ponad 700 tysięcy użytkowników przechowuje przeszło 350 milionów plików w bezpiecznych centrach przetwarzania danych humyo. Firma zapewnia im lokalny serwis w trzech językach przez telefon i pocztę elektroniczną.

Cytat:
Tworzenie kopii zapasowych w Internecie jest najważniejszym elementem systemów zabezpieczających dane. Produkty i usługi humyo połączone z najlepszymi w branży zabezpieczeniami Trend Micro gwarantują klientom, że ich komputery wraz z coraz większymi zasobami wartościowych informacji cyfrowych są chronione przed szkodliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami

powiedziała Carol Carpenter z Trend Micro, dyrektor generalna działu produktów dla klientów i małych firm.

Cytat:
Produkty i usługi humyo, uważane już dziś za najlepsze w Europie, zostaną natychmiast wprowadzone przez Trend Micro na nowe globalne rynki klientów indywidualnych i małych firm.

Połączenie rozwiązań humyo z zabezpieczeniami

Cytat:
Znakomita technologia synchronizacji danych humyo umożliwia automatyczne tworzenie kopii zapasowych danych z wielu urządzeń, takich jak komputery PC i Mac oraz smartfony, we wspólnym folderze poza siecią lokalną. W rezultacie użytkownicy mają łatwy dostęp do swoich danych z dowolnego urządzenia. Ich pliki są nie tylko zawsze bezpieczne i chronione, ale również uporządkowane

powiedziała Eva Chen, dyrektor generalna Trend Micro.

Cytat:
Internetowa pamięć masowa firmy humyo wykorzystuje technologię działającą poza siecią lokalną. Pasuje ona do naszej strategii zabezpieczeń, która również jest oparta na takiej technologii.

Cytat:
Rozwój urządzeń mobilnych, pojawienie się iPadów i telewizji internetowej powoduje, że użytkownicy chcą mieć dostęp do wszystkich potrzebnych danych w każdej chwili, z dowolnego urządzenia

powiedział Dan Conlon, współzałożyciel i dyrektor zarządzający firmy humyo.

Cytat:
Internetowa pamięć masowa z synchronizacją danych gwarantuje im taki dostęp. Google i Microsoft pozostają trochę z tyłu pod tym względem. Dzięki nawiązaniu współpracy z Trend Micro, który jest znany ze swoich innowacji i obecności na globalnym rynku, osiągniemy jeszcze więcej, a internetowa pamięć masowa Trend Micro będzie wybierana przez klientów na całym świecie.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.