Telewizja przez Internet technologią IPTV

Technologia IPTV w zasięgu ręki Europejczyków. Od września ubiegłego roku cieszyć się nią mogą obywatele Stanów Zjednoczonych. We francuskim Club Internet - oddział Deutsche Telekom jeszcze w tym miesiącu pojawi się pierwsza telewizja internetowa w Europie. Koncern Microsoft zapowiedział, że z wykorzystaniem przygotowywanego oprogramowania możliwy będzie odbiór kanałów w wysokiej jakości High Definition.

Wdrożenie podobnej usługi planowane jest również w Niemczech przy współpracy z Deutsche Telekom. W Wielkiej Brytanii za pośrednictwem BT Group telewizja IPTV z rozwiązaniami Microsoftu zostanie uruchomiona jeszcze w tym roku. Niewiadomo czy i kiedy technologia pojawi się w Polsce, nawet jeśli, korzystanie z niej wymagać będzie posiadania bardzo dobrego łącza internetowego, co w Polsce jest w większości przypadków abstrakcją.

Microsoft wraz z Juniper Networks zadeklarowali wspólną współpracę nad bezpieczeństwem rozwiązań technologicznych IPTV, próbując dostarczyć najlepszy i najbardziej zaawansowany przekaz telewizyjny w internecie. Współpraca połączy produkty firewall oraz IDS firmy Juniper z systemami bezpieczeństwa płatnej-TV giganta z Redmond. Zabezpieczenia mają na celu filtrację i obronę przeciwko typowym atakom internetowym, łącznie z atakami robaków, koni trojańskich oraz spyware.

Microsoft oferuje również produkty tworzące główną transmisję i przesył obrazu do adresu IP. Zapowiada się, że jakość obrazu oraz dźwięku dostarczanego nową technologią do odbiorców będzie porównywalna z tą, oferowaną przez operatorów telewizji kablowych oraz satelit.

Źródło: Guru3d

Realizacja: SIPLEX Studio