Symantec vs. Microsoft

W zeszłym tygodniu firma Symantec pozwała do sądu Microsoft, oskarżając koncern o naruszenie własności intelektualnej związanej z nowatorską technologią składowania danych. Jest to pierwszy przypadek, w którym giganci stają naprzeciw sobie.

Symantec wystosował do sądu rządanie, w którym domaga się zatrzymania prac przy rozbudowie przez Microsoft swojego oprogramowania oraz systemów operacyjnych, włączając Microsoft Vista oraz Windows Server "Longhorn" do momentu, kiedy wszelkie własności intelektualne zdaniem Symantec należące do niego, nie zostaną usunięte z produktów Microsoft.

"Symantec zrobi wszystko aby opóźnić wydanie systemu Microsoft Vista." powiedział John Pescatore, analityk do spraw bezpieczeństwa z grupy Gartner. Przedmiotem sporu okazały się technologie opracowane przez Veritas Software, firmę w całości przejętą przez Symantec. Zarzuty kierowane są pod kątem produktu Volume Manager firmy Symantec, który umożliwia systemowi gromadzenie oraz przetwarzanie dużych ilości danych. Spór precyzuje naruszenie przez Microsoft licencji zawartej w 1996r.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.