SUSE Linux Enterprise będzie monitorował trzęsienia ziemi

Chiński Urząd do spraw Trzęsień Ziemi (China Earthquake Administration - CEA) do obsługi Cyfrowej Sieci Obserwacji Trzęsień Ziemi (Digital Earthquake Observation Network) wybrał system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server. Wybór poprzedził przeprowadzony przez specjalistów szereg testów kilku dystrybucji Linux.

"Wpływ na naszą decyzję miały duże zaangażowanie Novella w prace badawczo-rozwojowe, wysoka jakość serwisu oraz, co najważniejsze, wydajność i niezawodność tego systemu, który znakomicie sprawdza się w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym", powiedział przedstawiciel urzędu CEA.

Cyfrowa Sieć Obserwacji Trzęsień Ziemi pomaga w przewidywaniu trzęsień ziemi i unikaniu ofiar ludzkich poprzez błyskawiczne reagowanie na możliwość wystąpienia klęsk żywiołowych tego typu. To wieloetapowe przedsięwzięcie zostało zapoczątkowane w 2003 r., a jego celem jest stworzenie sieci wykrywania wstrząsów sejsmicznych, ruchów skorupy ziemskiej poprzedzających właściwe trzęsienie i mikrowstrząsów, a także stworzenie bazy szkoleniowej w zakresie udzielania pierwszej pomocy ofiarom trzęsień ziemi. Chiński system monitoringu zjawisk sejsmicznych wykorzystuje zaawansowane systemy techniczne, takie jak Active Fault Detection, Earthquake Information Services i Earthquake Emergency Command.

Źródło: chip.pl