Strona Marka Zuckerberga na Facebooku zhakowana

Nieznany haker włamał się na konto Facebooka służące do zarządzania stroną fanowską 26-letniej gwiazdy Internetu i umieścił na niej wiadomość o dziwnej treści, wzywając firmę do podjęcia sprawy społecznej:

"Niech się rozpocznie hakowanie: Jeśli Facebook potrzebuje pieniędzy, zamiast iść do banku, dlaczego nie pozwoli swoim użytkownikom zainwestować w portal społecznie? Dlaczego nie przekształcić Facebooka w społeczny biznes na zasadach określonych przez laureata nagrody Nobla, Muhammada Yunusa [LINK] Co o tym myślicie? # hackercup2011 "

Ponad 1800 osób "lubiło" update na stronie CEO portalu zanim Facebook zdjął wiadomość. Portal społecznościowy nie wystosował żadnego oświadczenia o incydencie, prawdopodobnie aby oszczędzić wstydu Zuckerbergowi.

Włamanie na stronę fanowską Zuckerberga to niie jedyny incydent, jaki miał miejsce w ostatnim czasie. Zaledwie kilka dni wcześniej doszło od naruszenia bezpieczeństwa na koncie prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy.

"Użytkownicy Facebooka - sławni lub nie - muszą wziąć na serio problem bezpieczeństwa w sieciach społecznościowych," powiedział Graham Cluley, starszy konsultant ds. bezpieczeństwa w Sophos.

"Możliwe, że po tym wstydliwym incydencie, Mark Zuckerberg zechce sam przyjrzeć się swoim ustawieniom prywatności i bezpieczeństwa na portalu i rozważyć, kto może zamieszczać informacje w jego imieniu. Nie jest jasne, czy był nieostrożny z hasłem, padł ofiarą phishingu lub usiadł w kawiarence i hasło dostało się w niepowołane ręce za pośrednictwem niezaszyfrowanej sieci bezprzewodowej. Tak czy inaczej - stało się - incydent zostawił rozbite jajko na jego twarzy i to w momencie, w którym Facebook chce zapewnić swoich użytkowników, że bierze sprawy bezpieczeństwa na poważnie. Może byłoby mądrze gdyby Pan Zuckerberg odbył kurs w zakresie najlepszych praktyk bezpieczeństwa komputerowego ".

Źródło: Sophos

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.