Storm kontratakuje

Nadchodzące Igrzyska Olimpijskie są świetną okazją do przeprowadzenia ataków w cyberprzestrzeni. Internauci zalewani są ogromnymi ilościami informacji, wśród których znajdują się wiadomości fałszywe, mające jedynie na celu zainteresowanie odbiorcy i nakłonienie go do pobrania spreparowanych plików.

Specjaliści ostrzegają, że liczba ataków związanych z Igrzyskami Olimpijskimi wzrośnie w najbliższym czasie. Już teraz ukazują się e-maile, w których możemy przeczytać, że Igrzyska zostały odwołane lub przełożone z powodu trzęsienia ziemi w Chinach. Do wiadomości dołączany jest odnośnik prowadzący do strony z oficjalną informacją. Po kliknięciu w link na komputerze ofiary zostaje zainstalowany koń trojański.

Ostatnie informacje związane z Igrzyskami zwiększają zainteresowanie tą imprezą. Właściciele botnetu Storm także zauważyli potencjał tkwiący w samych Igrzyskach oraz w całej otoczce medialnej. Można się więc spodziewać prawdziwej lawiny niebezpiecznego spamu, za którą będzie odpowiadał Storm.