SaaS Web Protection

cloud-computing.pngFirma McAfee wprowadziła do oferty usługę McAfee® SaaS Web Protection – działającą w chmurze ochronę przed atakami wykorzystującymi serwisy internetowe.

Działająca w modelu Software-as-a-Service (SaaS) usługa pozwala na ochronę przed szkodliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami rozpowszechnianymi poprzez spreparowane strony WWW bez potrzeby instalacji przez klienta jakichkolwiek urządzeń ani oprogramowania. Podobnie, jak oferowane przez firmę McAfee rozwiązania Web Gateway (sprzętowe i w postaci maszyn wirtualnych) oraz inne rozwiązania bezpieczeństwa, McAfee® SaaS Web Protection wykorzystuje globalną sieć analizy zagrożeń składającą się z milionów sensorów rozproszonych po całym świecie.

Dzięki niej ponad 350 specjalistów ds. bezpieczeństwa zatrudnionych w McAfee Labs może w czasie rzeczywistym – a nawet z wyprzedzeniem – uaktualniać systemy ochrony przed szkodliwym oprogramowaniem, spamem, trojanami i innymi zagrożeniami pochodzącymi z Internetu.

Dzięki wykorzystaniu technik Web 2.0 współczesne strony internetowe oferują użytkownikom bardzo szerokie spektrum funkcji i możliwości. Jednak ich ubocznym skutkiem są nowe możliwości penetrowania sieci firmowych i uzyskiwania nieuprawnionego dostępu do danych. Niestety, większość przedsiębiorstw nie jest wystarczająco chroniona przed tymi zagrożeniami, na skutek czego ponoszą one poważne koszty związane z usuwaniem skutków ataków. Dlatego do bezpiecznego korzystania z dobrodziejstw Web 2.0 niezbędne jest stosowanie skutecznych systemów ochrony.

Usługa McAfee® SaaS Web Protection nie wymaga od klienta nabycia ani instalacji żadnych urządzeń ani oprogramowania, umożliwia więc ona nie tylko obniżenie nakładów inwestycyjnych i natychmiastowe wdrożenie, ale też pozwala obniżyć koszty utrzymania i zarządzania. Ponadto przedsiębiorstwa mające wiele lokalizacji lub zbyt szczupłe kadry informatyczne mogą ją szybko wdrożyć przekierowując ruch związany z przeglądaniem stron WWW do centrów przetwarzania firmy McAfee. Dzięki temu McAfee® SaaS Web Protection będzie w stanie zapewnić ochronę przez cały czas trwania połączenia.

Więcej szczegółów można znaleźć w informacji prasowej (w języku angielskim), która jest dostępna pod adresem http://newsroom.mcafee.com/article_display.cfm?article_id=3660.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.