Rozpoczęła się RSA Conference 2007

W San Francisco rozpoczęła się RSA Conference 2007. Konferencja, odbywająca się po raz 16, jest największą na świecie imprezą dotyczącą bezpieczeństwa IT.

W bieżącym roku w jej ramach odbędzie się 220 sesji dotyczących 19 zagadnień. Wystąpią na nich m.in. prezes Microsoftu Bill Gates, szef Oracle’a Larry Ellison oraz były doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i przewodniczący Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Collin Powell.

Konferencja jest okazją do omówienia występujących obecnie zjawisk i problemów oraz zawarcia umów handlowych. Analitycy przewidują, że głównym problemem, z którym będą musieli zmierzyć się jej uczestnicy jest rozwój i dojrzewanie przestępczego podziemia.

Andrew Jaquith z Yankee Group uważa, że cybeprzestępcy przewyższają przemysł pomysłowością, która przejawia się różnorodnością ataków oraz tysiącami wariantów szkodliwego kodu, którego oprogramowanie antywirusowe często nie jest w stanie wykryć. Zdaniem Jaquitha tegoroczna konferencja będzie też okazją do rozmów o przejęciach mniejszych firm przez większe. Uważa on, że w bieżącym roku będziemy świadkami dużych zmian na rynku.