Rapidshare’owa walka z piratami

rapidshare logo.png
Jeden z największych serwisów umożliwiających zamieszczanie i przesyłanie plików do Internetu – firma Rapidshare – zaczęła walczyć z piractwem.

Ostatnio z serwisu znika coraz więcej filmów, muzyki, dokumentów które są chronione prawami autorskimi, a są zamieszczane bez niczyjej zgody. Nie jest to serwis typowo piracki, w regulaminie strony są zawarte informacje o kasowaniu kont piratów, lecz do tej pory strona Rapidshare nie robiła nic w tym kierunku.

Rapidshare zmienił swe postępowanie prawdopodobnie pod naciskiem organizacji antypirackich. Warto przypomnieć też że od niedawna firma ta na nakaz sądowy kasowania nielegalnie umieszczanych książek 6 amerykańskich wydawnictw.

Rzecznicy serwisu Rapidshare tłumaczą:

Okazało się, że na naszych serwerach publikowane są materiały naruszające prawa autorskie osób trzecich - co nie tylko naraża nas na pozwy, ale jest też wyraźnym naruszeniem regulaminu korzystania z naszego serwisu. Wykryliśmy te pliki i usunęliśmy je - zgodnie z życzeniem ich właścicieli. Teraz jesteśmy w trakcie usuwania kont osób które publikowały i udostępniały te pliki - chcemy w ten sposób uniemożliwić im ich ponowne umieszczenie w serwisie.

Od tej pory konta piratów są kasowane, lecz serwis zachowuje takie dane jak adresy IP, zestawienie pobieranych rzeczy. Możliwe że wykorzystają to do śledzenia poczynań piratów.

Źródło: technologie.gazeta.pl

Odpowiedzi

No Avatar
Anonim (niezweryfikowany) on 24.03.2010, 17:24
Nie wiem jakimi kryteriami kieruje się autor wpisu twierdząc, że RS nie jest typowo piracki, skoro jest i żyje z rozpowszechniania takich treści.

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.