Python w natarciu!

Parę dni temu ruszyła rejestracja uczestników na pierwszą polską edycję konferencji PyCon. Ta wyjątkowa impreza, podobnie jak w innych krajach, ma na celu integrację środowisk programistów, projektantów aplikacji, administratorów systemów oraz osób z kręgów biznesowych wykorzystujących język Python.

PyCon PL odbędzie się w dniach 18-19 października w Rybniku, na terenie Centrum Kształcenia Inżynierów Politechniki Śląskiej. Dla uczestników przygotowano szereg zróżnicowanych wykładów, wśród których spora część dotyczy bardziej i mniej znanych frameworków do tworzenia aplikacji webowych takich jak Django, Pylons, Zope i Grok. Na konferencji będzie można też zgłębić tematykę tworzenia i przeprowadzania testów programów pisanych w Pythonie, poznać elementy programowania funkcyjnego w tym języku czy zaznajomić się z zaawansowanym CMSem Plone stosowanym m.in. przez amerykańską CIA. Natomiast prawdziwym szlagierem imprezy będzie prelekcja Lennarta Regebro, który przyjeżdża na PyCona aż z Paryża by przedstawić problem kompatybilności kodu Pythona linii 2.x i 3.x.

Na samych wykładach jednak świat się nie kończy, w programie konferencji przewidziano też miejsce na imprezę integracyjną startującą w sobotni wieczór, panel dyskusyjny dotyczącego rynku pracy programistów Pythona oraz losowanie cennych nagród książkowych i rocznych subskrybcji miesięcznika Python Magazine.

Organizacji tego wydarzenia podjęły się Oddział Śląsk Polskiej Grupy Użytkowników Linuksa, Polska Grupa Programistów Pythona oraz Studenckie Koło Linuksa i Wolnego Oprogramowania z Politechniki Śląskiej.

Szczegóły na temat imprezy można znaleźć pod adresem:
liwo.polsl.pl/pycon-pl.