Przestępcy zdobywają dane 100 tysięcy kart płatniczych

credit_cards.png
Policja w Helsinkach bada sprawę włamania do systemów komputerowych, które dało przestępcą dostęp do danych ponad setki tysięcy kart płatniczych różnego typu. Jak na razie dane z tylko kilku kart zostały wykorzystane przez przestępców. Policja nie opublikowała branży, w której firma działa.

Włamywacze weszli do systemu kilka razy w styczniu i uzyskali informacje o kartach i transakcjach, które były przechowywane na serwerze. Były tam dane dotyczące kilku lat. Adresy IP, które znaleziono w logach pochodziły z Rumuni i USA. Podczas dostępu pobrano duże ilości danych. Tylko informacje dziesięciu tysięcy kart w tym słabo zabezpieczonym systemie były kompletne.

Włamanie odkryto w styczniu podczas rutynowej kontroli zabezpieczeń. Zrobione jak na razie zostały kopie kilku kart i wykorzystane w różnych częściach świata.

Cytat:
Klienci nie będą pociągnięci do odpowiedzialności finansowej za sumy zdefraudowane przez przestępców. W wypadkach gdzie szczegółowe dane kart zostały przechwycone wydawca karty skontaktuje się z klientem i dokona wymiany karty.

karty_witamy.png

Sprawa jest intensywnie badana i jest największą tego typu sprawą w Finlandii. Poprzednie dotyczyły najwyżej setek kart.

Źródło: http://www.yle.fi

Odpowiedz

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
Fill in the blank.